ورود / ثبت نام

ربات Golden Pickaxe چیست؟ بررسی مزایا و معایب پلتفرم ربات Golden Pickaxe

ربات Golden Pickaxe یک ربات کارآمد و معروف برای معاملات تخصصی روی نماد طلا است که دارای 5 استراتژی مختلف است که اگر تنظیمات آن را روی گزینه XAU Risky بگذارید خود ربات مشخص خواهد کرد که از کدام روش برای معامله در شرایط آن لحظه از بازار استفاده کند. ما در این مقاله قصد داریم که به طور کامل ربات Golden Pickaxe را مورد بررسی قرار دهیم.
بررسی مزایا و معایب Golden Pickaxe

آموزش نصب ربات Golden Pickaxe

پیشنهاد می کنیم که قبل از آموزش کار با اکسپرت CarinaBot، مقاله ی “ربات فارکس چیست؟” را مطالعه کنید. ربات Golden Pickaxe برای پلتفرم متاتریدر ۵ طراحی شده است و قیمت آن حدود ۲۲۰۰ دلار است. برای نصب این ربات شما می‌توانید از دو روش استفاده کنید. اگر در سایت MQL5 حساب کاربری داشته باشید می‌توانید وارد سایت شوید، در بخش جستجو نام Golden Pickaxe را وارد کنید تا به این صفحه هدایت شوید.

نصب ربات ترید طلا
آموزش نصب ربات معامله گر Golden

در اینجا با کلیک روی گزینه Buy و خرید ربات، به صورت خودکار متاتریدر شما باز خواهد شد و ربات روی متاتریدر نصب می‌شود. بعد از نصب نام ربات را می‌توانید در بخش Expert پیدا کنید و روی نماد XAUUSD آن را RUN کنید. البته اخیراً نسخه متاتریدر ۴ این ربات نیز آماده شده است که لینک آن در همین صفحه اختصاصی MQL5 وجود دارد که دارندگان پلتفرم متاتریدر ۴ می‌توانند روی آن کلیک کنند. اگر علاقه مند هستید که اطلاعات بیشتری درباره ی مرحل نصب اکسپرت معاملاتی فارکس کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله ی  “آموزش نصب ربات فارکس” مطالعه کنید.

آموزش کار با Golden Pickaxe

اگر می‌خواهید از ربات Golden Pickaxe استفاده کنید بهتر است چند مورد مهم را مد نظر داشته باشید:

 • این ربات به لغزش حساس نیست اما بهتر است روی یک حساب ECN در یک بروکر خود استفاده شود؛
 • بهتر است ربات را به طور دائم روی VPS اجرا کنید؛
 • توصیه می‌شود که اهرم حساب را روی ۱:۳۰ بگذارید؛
 • اگر حسابتان زیر ۶۰۰۰ دلار است از تنظیمات ریسک پایین استفاده کنید؛

اما تنظیمات ربات بسیار آسان است و گزینه‌های زیادی در آن وجود ندارد که بخواهد کاربران را سردرگم کند، گزینه‌هایی که شما باید آن‌ها را تغییر دهید شامل موارد زیر است:

 • Allow Opening a new Grid – on/off: بازکردن شبکه‌های جدید معاملاتی که بر شبکه‌های قبلی تأثیر نمی‌گذارد؛
 • Lot-sizing: در این قسمت مدل و اندازه لات را مشخص می‌کنید. اگر Fixed lot را انتخاب کنید یعنی ربات فقط از لات ثابت استفاده کند ولی اگر گزینه Dynamic Lot را انتخاب کنید یعنی ربات در ۴ مرحله بعد از هر بار معامله غلط، حجم خود را بالاتر می‌برد که البته این کار ریسک معاملات را افزایش می‌دهد؛
 • Deposit Load: در این قسمت شما مشخص می‌کنید که چه درصدی از بالانس حساب را برای انجام معاملات استفاده کند؛

به طور کلی خود ربات دارای فایل Set است که تنظیمات پیشنهادی سازندگان ربات در آن وجود دارد و می‌توانید بدون تغییر از آن استفاده کنید.

بهترین سشن برای استفاده از ربات Golden Pickaxe

از آنجا که ربات Golden Pickaxe به صورت تخصصی روی نماد طلا معامله می‌کند، پس بهترین زمان برای تریدهای موفق در آن هنگام باز شدن بازار لندن و نیویورک است. اما از طرفی خود سازندگان ربات اعلام کرده‌اند که بهتر است شما ربات را روی یک VPS به صورت ۲۴ ساعته RUN کنید و خود تنظیمات ربات تصمیم می‌گیرد که در شرایط موجود بازار کدام ساعت برای معامله مناسب‌تر است. همچنین ربات با اتصال به Calender بازار فارکس تشخیص می‌دهد که هنگام اخبار مهم هیچ معامله‌ای را باز نکند.

بهترین نمادها برای ربات Golden Pickaxe

همان‌طور که مشخص است، ربات Golden Pickaxe برای معامله تخصصی روی نماد طلا (XAUUSD) ساخته شده است و شما نمی‌توانید این ربات را روی هیچ نوع نماد معاملاتی دیگری اجرا کنید.

عملکرد ربات Golden Pickaxe

ربات Golden Pickaxe یک حساب در سایت MyFxbook دارد که از یک سال پیش تا امروز فعال است و بررسی آن حساب که نتایج آنلاین ربات را نمایش می‌دهد، مشخص می‌کند که این ربات بین ۱ تا ۱۰% به صورت ماهانه می‌تواند سودده باشد.

میزان سوددهی ربات ترید طلا
بررسی عملکرد اکسپرت معامله گر طلا

البته قطعاً شما نمی‌توانید به این نتیجه تکیه کنید چون مشخص نیست که تنظیماتی که روی این حساب وجود دارد آیا در دسترس شما نیز هست یا خیر.

استراتژی معاملاتی ربات Golden Pickaxe

ربات Golden Pickaxe دارای ۵ استراتژی مختلف است که هم شما می‌توانید انتخاب کنید از کدام استراتژی استفاده کند، هم می‌توانید حق انتخاب را به خود ربات بدهید تا در شرایط گوناگون بهترین استراتژی را انتخاب کرده و از آن استفاده کند. این ۵ استراتژی موارد زیر هستند:

 • XAU Risky Vol؛
 • XAU Balanced Vol؛
 • XAU Risky؛
 • XAU Balanced؛
 • XAU Classic؛

البته این ربات در حالتی که خودش تصمیم گیرنده باشد حتماً از معاملات مارتینگل تا ۴ پله استفاده می‌کند که این مسئله می‌تواند برای کاربرانی که حساب‌های کوچک دارند خطرناک باشد. اما به طور کلی ربات Golden Pickaxe از روش mean-reversion برای معاملات خود استفاده می‌کند که مبتنی بر ماشین لرنینگ است (machine learning technology). این ربات سعی دارد که معاملات اصلاحی را در زمانی که احساس می‌کند قیمت طلا باید به قیمت متوسط و منطقی روزانه خود پس از گذراندن یک‌ترند برگردد استفاده کند. یکی دیگر از ربات هایی که استراتژی معاملاتی مشابه اکسپرت Golden Pickaxe دارد، ربات همستر فارکس است.

امتیاز:۵

ربات Golden Pickaxe دارای نتایج بک تست از 20 سال پیش تا امروز است که بر اساس آن طراحی شده است. این ربات قابل نصب روی متاتریدر 4 و 5 می‌باشد و تا حدودی می‌توان آن را کارآمد و موفق ارزیابی کرد.

مزایا و معایب ربات Golden Pickaxe

جدا از تمام ویژگی‌هایی که این ربات مطرح می‌شود، می‌توان مزایا و معایبی را پس از بررسی کارشناسانه و بررسی نظرات کاربرانی که از ربات استفاده کرده‌اند مطرح کرد که در نهایت به موارد زیر می‌رسیم.

مزایای ربات Golden Pickaxe:

 • بک تست موفق؛
 • آپدیت‌های منظم؛
 • استراتژی چندگانه.

معایب ربات Golden Pickaxe:

 • قیمت بالا؛
 • مدیریت مالی ناکارآمد؛
 • نظر منفی کاربران در سایت MQL؛
 • استفاده از مارتینگل؛

آنچه در مقاله Golden Pickaxe خواندیم:

ربات Golden Pickaxe در سال 2022 راه‌اندازی شده است و سعی دارد با تمرکز روی طلا معاملات تخصصی را روی این نماد اجرا کند. این ربات مناسب افرادی است که بالای 6000 دلار بالانس اولیه دارند و می‌توانند سرمایه‌گذاری بزرگی روی طلا انجام دهند. کاربرانی با بالانس پایین‌تر بهتر است از ربات‌های خوب دیگر دنیای فارکس مانند ربات های الگوهاپر استفاده کنند که کارایی قوی‌تر و ریسک بسیار پایین‌تری دارد. برای بررسی عملکرد ربات های فارکس، می توانید از سایت هایی مانند MYfxbook استفاده کنید، شما می توانید با این سایت عملکرد ربات فارکس در دراز مدت بررسی کنید.

آیا ربات Golden Pickaxe موفق است؟

نظر کاربران چندان روی ربات Golden Pickaxe مثبت نیست اما شما می‌توانید به طور جایگزین از ربات های الگوهاپر استفاده نمایید.

ربات Golden Pickaxe روی چه نمادی معامله می‌کند؟

ربات Golden Pickaxe به صورت تخصصی روی نماد طلا (XAUUSD) ترید می‌کند.

قیمت ربات Golden Pickaxe چقدر است؟

قیمت پکیج کامل ربات 2200 دلار است که جز ربات‌های گران محسوب می‌شود.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.