ورود / ثبت نام

بررسی کامل ربات تریدر همستر + آموزش نصب ربات Hamster فارکس

ربات همستر Hamster یکی از معرف‌ترین اکسپرت‌های معاملاتی به روش اسکالپینگ است. البته نظرات ضد و نقیضی درباره‌ی آن وجود دارد. بسیاری از کاربران معتقد هستند که اگر سرمایه پایینی را در ربات همستر وارد کنید، به احتمال فراوان ضرر ده خواهد بود و افرادی که سرمایه بالایی نیز در این ربات داشته‌اند، سود ناچیز با ریسک بالا را تجربه کرده‌اند. برای شناخت بهتر ربات همستر در ادامه مطلب با ما همراه شوید.
بررسی صفر تا صد ربات Hamster

ربات Hamster بازار فارکس

ربات همستر Hamster یکی از معرف‌ترین اکسپرت‌های معاملاتی به روش اسکالپینگ است. البته نظرات ضد و نقیضی درباره‌ی آن وجود دارد. بسیاری از کاربران معتقد هستند که اگر سرمایه پایینی را در ربات همستر وارد کنید، به احتمال فراوان ضرر ده خواهد بود و افرادی که سرمایه بالایی نیز در این ربات داشته‌اند، سود ناچیز با ریسک بالا را تجربه کرده‌اند. برای شناخت بهتر ربات همستر در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

درباره ربات Hamster فارکس

اگر درباره ربات های فارکس اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد میکنیم مقاله “ربات فارکس چیست؟” را مطالعه کنید سپس به مطالعه این مقاله بپردازید. ربات همستر یکی از پرسروصداترین ربات‌های چند سال اخیر بوده که به گفته سازندگان خود، از طریق اسکالپینگ سودهای زیادی را کسب می‌کند. برای استفاده از آن باید به سایت MQL بروید تا بتوانیداطلاعات کافی را از این ربات فارکس کسب کنید. متاسفانه شرکت سازنده هیچ گونه اطلاعاتی درباره روش کار، استراتژی یا مدل معاملاتی این ربات در اختیار کاربران قرار نداده است. این ربات توسط رامیل مینی اخمتوف روسی ایجاد شده اما اطلاعات بیشتری از او روی وب سایت MQL نیست.

بررسی مشخصات Robot Hamster
اکسپرت معامله گر Hamster با استفاده از استراتژی معاملاتی اکسلپینگ می تواند در مدت کم سوددهی زیادی داشته باشد.

قیمت پایین ربات (۳۰ دلار) سبب شده تا خیلی از سرمایه‌گذاران حداقل یک‌بار استفاده از آن را تست کنند اما به‌طور کلی درصد رضایت کاربران از این ربات مشهور بسیار پایین است.

آموزش نصب ربات همستر فارکس

اگر برای شماهم سوال شده که ربات hamster را چگونه نصب کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا نصب کامل این ربات معاملاتی بازار فارکس را آموزش دهیم. برای نصب ربات فارکس همستر شما کافی است که متاتریدر خود را باز کنید و ربات HAMSTER را سرچ کنید. یا اینکه مستقیم وارد سایت MQL5 شوید، HAMSTER را سرچ کنید تا به صفحه زیر برسید.

اولین قسمت از آموزش نصب اکسپرت همستر
برای دانلود ونصب ربات ربات Hamster می توانید از سایت MQL5 استفاده کنیم.

در این مرحله خرید ربات hamster را انجام خواهید داد؛ سپس پس از خرید روی دکمه INSTALL که کلیک نمایید به صورت خودکار روی متاتریدر شما نصب خواهد شد و عملاً شما نیاز نیست که هیچ کار دیگری انجام دهید.

آموزش کار با همستر فارکس

زمانی که ربات همستر را روی سیستم خود نصب نمایید، گزینه‌هایی برای تنظیمات آن وجود دارد که باید بر اساس خواست و نیاز خود آن‌ها را پر کنید. برای آشنایی بیشتر با این گزینه‌ها ما آن‌ها را در ادامه توضیح خواهیم داد:

 • Up level: سطح بالایی اولین اندیکاتور، که بالای آن ربات Sell را باز می‌کند.
 • Down level: سطح پایین‌تر اولین نشانگر، که زیر آن ربات خرید را باز می‌کند.
 • FROM: مرزهای پایینی محدوده مقادیر شاخص دوم، که در آن ربات مجاز به باز کردن موقعیت‌ها است.
 • TO: مرزهای بالایی محدوده مقادیر شاخص دوم، که در آن ربات مجاز است موقعیت‌ها را باز کند.
 • LOT: لات اولیه.
 • Autolot: فعال/غیرفعال کردن محاسبه خودکار لات.
 • اندازه Autolot: مقدار سپرده، که Lot باید در صورت فعال بودن Auto lot استفاده شود.
 • اندازه Autolot: مقدار سپرده، که Lot باید در صورت فعال بودن Auto lot استفاده شود.
 • Max Lot: حداکثر اندازه لات برای عملیات ربات.
 • Take Profit: حد سود مدنظر
 • Stop loss: حد ضرر مدنظر
 • Virtual Take Profit: سود برداشت
 • Option Take Profit: عملیات برداشت سود را بر اساس نوار باز / قیمت فعلی انتخاب کنید.
 • Level of Take Profit: محاسبه سود را بر اساس نقطه سر به سر / آخرین سفارش انتخاب کنید.
 • Virtual Stop Loss: توقف ضرر
 • Option Stop Loss: عملیات توقف ضرر را بر اساس نوار باز / قیمت فعلی انتخاب کنید.
 • Max Orders: حداکثر تعداد سفارشات باز.
 • Star Hour: ساعت شروع عملیات ربات.
 • End Hour: ساعت پایان عملیات ربات.
 • Use Wednesday Logics: اگر فعال باشد، ربات چهارشنبه شب کار نخواهد کرد، اگر غیر فعال باشد در حالت عادی کار خواهد کرد.
 • End Time Friday: زمان توقف معاملات در روز جمعه.
 • Max Spread: حداکثر گسترش، که در آن ربات مجاز است موقعیت‌ها را باز و بسته کند.
 • Show Statistics: نمایش/پنهان کردن آمار.
 • Show Button Close: دکمه بستن سفارشات را فعال/غیرفعال کنید.
 • Font Size: تنظیم اندازه فونت در پنل.
 • Close all orders at take or stop: روشن/خاموش بستن هر دو جهت به طور همزمان.
 • Imp 1 DRAW، Imp2DRAW، Imp3 DRAW: نمایش اخبار در نمودار (فعال/غیرفعال).

این لیست، اطلاعات کاملی درباره تنظیمات ربات hamster است. در ادامه بهترین session معاملاتی ربات همستر را در بازار فارکس بررسی می کنیم.

بهترین سشن برای استفاده از ربات همستر فارکس

از آنجا که ربات همستر یک ربات بر اساس معاملات اسکالپ (scalp) است، کاربران اعلام کرده‌اند که بهترین نتیجه را هنگام استفاده از همپوشانی سشن لندن و نیویورک از این اکسپرت گرفته‌اند. البته این موضوع کاملاً منطقی است زیرا بیشترین نوسان ممکن در زمان همپوشانی سشن معاملاتی لندن و نیویورک در بازار وجود دارد.

بهترین نمادها برای ربات Hamster فارکس

ربات همستر را نمی‌توانید هم زمان روی چند نماد معاملاتی run کنید، اما بهترین نمادهایی که می‌توانید ربات را برای این نماد ها استفاده کنید شامل eur/usd، gbp/usd و xau/usd می‌باشد.

بهترین تایم فریم برای استفاده از ربات همستر فارکس

ربات همستر یک اکسپرت بر پایه روش معاملاتی اسکالپینگ است، بنابراین تایم فریم‌های پایین مانند تایم فریم ۵ دقیقه و تایم فریم ۱ دقیقه، بهترین تایم فریم‌هایی هستند که ربات همستر را می‌توان روی آن‌ها فعال کرد.

عملکرد ربات همستر فارکس

واقعیت این است که درباره عملکرد واقعی ربات همستر هنوز هم بحث‌های زیادی در جریان است. عده زیادی از کاربران عملکرد این ربات را مثبت ارزیابی می‌کنند.

بررسی عملکرد اکسپرت تریدر اتوماتیک همستر
بررسی میزان سوددهی ربات معامله گر همستر در طولانی مدت

برای بررسی عملکرد ربات HAMSTER ، کارشناسان و کاربران زیادی ربات همستر را از دسته ربات‌های scam و دروغگویی می‌دانند که فقط برای مدت بسیار کوتاهی توانایی انجام معامله مثبت را دارد و رفته رفته شروع به ضرر دادن می‌کند. هم اکنون که چند سال از انتشار ربات همستر می‌گذرد، تعداد افرادی که از عملکرد این ربات راضی نیستند رو به افزایش است.

بدون امتیاز

ربات همستر یکی از ربات‌های معروف در بازار فارکس است که عملکرد رضایت بخشی را ثبت نکرده است. وجود مشکلات فراوان در این ربات از جمله عدم شناخت سازنده، مشخص نبودن روش معاملاتی، نبود پشتیبانی واقعی و … سبب شده تا اعتماد کاربران به این ربات به طور کلی از بین برود.

استراتژی معاملاتی ربات Hamster (همستر) فارکس

متاسفانه سازنده این ربات اطلاعات کاملی درباره نحوه عملکرد دقیقان و استراتژی که در این ربات استفاده می‌شود ارائه نداده است. تنها چیزی که کاربران درباره شیوه عملکرد ربات همستر می‌دانند این است که این ربات به روش اسکالپینگ ترید می‌کند.

مزایا و معایب ربات Hamster (همستر) فارکس

به صورت کلی مزایا و معایب خاصی را نمی‌توان برای چنین رباتی که بخش‌های عظیمی از عملکرد آن، ابهام‌آمیز است در نظر گرفت؛ فقط می‌توان به کاربران ایرانی توصیه کرد که هنگام خرید چنین ربات‌ها و اکسپرت‌هایی که عملکرد نامشخصی دارند، دقت فراوانی به خرج دهند زیرا تجربه نشان داده است که معمولاً این ربات‌ها با هدف درآمدزایی برای سازنده ساخته شده‌اند و عملکرد مناسبی ندارند. بنابراین توصیه می‌شود برای خرید ربات فارکس و اکسپرت های معاملاتی خود را از طریق شرکت‌های ایرانی قابل اعتماد مانند الگوهاپر تهیه کنید.

جایگزین ربات HAMSTER در ایران چیست؟

همانطور که جلوتر ربات hamster بررسی کردیم و گفتیم که این ربات مربوط به یک شرکت خارجی است، به همین دلیل بسیاری از کاربران ایرانی هنگام خرید و همچنین استفاده از آن دچار مشکل می شوند. در کنار این مشکلات، به دلیل وجود تحریم ها نمی توانیم از آپدیت های این ربات استفاده کرده و بعد از مدتی عملکرد ربات بسیار ضعیف خواهد شد. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک ربات جایگزین با عملکردی خیلی بهتر از ربات hamster به شما معرفی کنیم.
شما به عنوان یک کاربر ایرانی می‌توانید از ربات HERMES EA بجای این ربات استفاده کنید. ویژگی اصلی ربات هرمس این است که شرکت الگو هاپر آن را در ایران منتشر کرده و از این بابت شما می‌توانید به راحتی اقدام به خرید چنین رباتی کنید.

جایگزین ربات همستر
یکی از بهترین ربات هایی که تریدرهای ایرانی می توانند به عنوان جایگزین ربات معامله گر همستر انتخاب کنند، اکسپرت هرمس است.

همچنین این شرکت به صورت مداوم آپدیت‌های این ربات را ارائه می‌کند و شما به عنوان یک کاربر ایرانی هیچ‌گونه مشکلی در استفاده از ربات HERMES نخواهید داشت. ربات هرمس در سایت MyfxBook ثبت شده است و کلیه نتایج معاملاتی آن در چند سال گذشته در این سایت وجود دارد و به صورت آنلاین می توانید شرایط معاملاتی این ربات را در MyFxBook چک کنید. اگر می‌خواهید از مهم‌ترین ویژگی‌های این ربات مطلع شوید موارد زیر را بخوانید:

 • استفاده از نقاط برگشتی بازار؛
 • استفاده از تایم فریم 5 دقیقه؛
 • امکان استفاده هم‌زمان روی چندین جفت ارز؛
 • وریفای شده توسط سایت مرجع MYFXBOOK؛
 • امکان انجام مدیریت مالی توسط خود ربات؛
 • فعال‌سازی روی 2 حساب کاربری متاتریدر؛
 • آپدیت‌های مداوم و رایگان.

چنین ویژگی‌هایی سبب می‌شود تا یک کاربر ایرانی بتواند از ربات‌هایی که توسط شرکت‌های داخلی عرضه می‌شوند استفاده کند تا چالشی بابت لغو اشتراک ربات بابت تحریم‌های بین المللی نداشته باشد.

آنچه در مقاله معرفی ربات همستر فارکس خواندیم

همان‌طور که در طول مقاله معرفی ربات همستر خواندیم، این ربات در چند سال گذشته مورد توجه کاربران قرار گرفته است اما بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد که احتمالاً در بلند مدت فاقد عملکرد مناسب می‌باشد. بسیاری از کاربران ربات HAMSTER اعلام کرده‌اند که در صورت کم بودن بالانس اولیه، این ربات به سرعت شما را وارد ضرر خواهد کرد. معمولاً چنین ربات‌هایی فقط برای سو استفاده طراحی می‌شوند.

ربات همستر (Hamster) چیست؟

ربات همستر Hamster یکی از معرف‌ترین اکسپرت‌های معاملاتی به روش اسکالپینگ است.

بهترین سشن برای استفاده از ربات همستر فارکس چیست؟

بهترین سشن برای استفاده از ربات همستر فارکس را هنگام استفاده از همپوشانی سشن لندن و نیویورک است.

بهترین نمادها برای ربات Hamster فارکس کدام است؟

هترین نمادهایی که می‌توانید ربات را برای این نماد ها استفاده کنید شامل eur/usd، gbp/usd و xau/usd می‌باشد.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.