ورود / ثبت نام

استراتژی‌ Trend Following Strategies چیست؟ +بررسی تحلیل روند

استراتژی Trend-Following همان‌طور که از نامش پیداست، شامل دو مرحله می‌شود، اول پیدا کردن یک‌ترند و روند معاملاتی و سپس دنبال کردن آن که بتوان بیشترین سود را دریافت کرد، که در فارسی به آن دنبال کردن روند نیز گفته می‌شود. ما در این مقاله به شما می‌آموزیم که چطور از این استراتژی استفاده کنید.
بررسی و آموزش استراتژی‌ Trend-Following Strategies

استراتژی‌های ربات فارکس

ربات‌های زیادی وجود دارد که دارای استراتژی‌های معاملاتی مختلفی هستند و معمولاً انتخاب بین آن‌ها شاید در نگاه اول برای کاربران سخت باشد. در این مقاله قصد داریم روش معاملاتی Trend Following Strategies را به شما معرفی کنیم که خیلی از استراتژی‌های ربات فارکس بر مبنای آن برای گرفتن ترندهای بلند طراحی شده است. در آخر نیز بهترین رباتی که می‌تواند این استراتژی را برای شما انجام دهد را معرفی خواهیم کرد.

بررسی Trend Following Strategies

اصطلاح معروفی در بازار وجود دارد که می‌گوید ترند دوست شماست، اگر شما توانایی پیدا کردن روند را داشته باشید، تقریباً با هر استراتژی معاملاتی می‌توانید موفق عمل کنید. اما استراتژی دنبال کردن روند یا Trend-Following به این معناست که شما پس از پیدا کردن روند، آن را دنبال کنید تا زمانی که آن روند تمام شود. این کار کمک می‌کند که بیشترین سود ممکن را از یک روند دریافت کنید.

قطعاً استراتژی‌های بسیار متنوعی برای پیدا کردن ترند و Trend-Following وجود دارد. اینکه شما از کدام یک از آن‌ها برای پیدا کردن ترند استفاده کنید به خودتان بستگی دارد، اما ما در ادامه یکی از محبوب‌ترین روش‌های Trend Following Strategies را به شما آموزش می‌دهیم که شما نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

آموزش استراتژی Trend-Following

استراتژی Trend Following Strategies چیست؟ باید بدانید که بسیاری از تریدرها برای پیدا کردن روند از اندیکاتور، ربات یا اکسپرت‌های مختلفی استفاده می‌کنند که برخی از آن‌ها را در ادامه توضیح خواهیم داد. اگر علاقه‌مند هستید که اطلاعات بیشتری درباره‌ی ربات های معامله گر فارکس کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی “ربات فارکس چیست؟” را مطالعه کنید.

کلاسیک‌ترین روشی که می‌توانید از طریق آن یک روند را پیدا کرده و فرایند Trend-Following را در آن اجرا کنید، استفاده از پرایس اکشن است. معمولاً زمانی که بازار ساید می‌شود و در واقع درجا می‌زند و روندی ندارد، در حال آماده شدن برای شروع یک روند جدید است.

به عکس زیر نگاه کنید. بازار ابتدا در یک محدوده کانال خنثی تشکیل داده است و پس از شکست کانال (Brakeout) و پولبک به همان منطقه، یک ترند نزولی را شروع کرده است.

آموزش استراتژی Trend-Following
اولین قسمت از آموزش استراتژی معاملاتی Trend-Following

بعد از آن دوباره یک روند نسبتاً خنثی آغاز شده است و قیمت وارد یک کانال شده و سپس با شکست کانال، دوباره روند نزولی ادامه پیدا کرده است.

آموزش استراتژی Trend-Following
دومین قسمت از آموزش استراتژی معاملاتی Trend Following Strategies

حالا بیایید همین روند را با مووینگ اوریج بررسی کنیم، همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، قیمت در ابتدای تصویر سمت چپ بالای مووینگ اوریج آمده است، خود را تثبیت کرده و روند حرکت خود را به صورت صعودی بالای آن ادامه داده است.

آموزش استراتژی Trend-Following
سومین قسمت از آموزش استراتژی معاملاتی Trend-Following

اینکه شما از چه روشی استفاده کنید کاملاً شخصی است و باید ببینید با کدام سیستم راحت‌تر هستید. پیوت پوینت‌ها در دنبال کردن مسیر ترند می‌توانند به شما کمک کنند.

آموزش استراتژی Trend-Following
چهارمین قسمت از آموزش استراتژی معاملاتی Trend Following Strategies

به تصویر بالا نگاه کنید، مثلاً در یک مسیر صعودی هر کفی که تشکیل می‌شود، شما می‌توانید استاپ خود را روی کف قبلی بگذارید، چون تا زمانی که ترند ادامه دارد، امکان شکستن کف قیمتی نیست.

نحوه‌ی مدیریت استراتژی ربات فارکس Trend Following Strategies

زمانی که شما وارد یک معامله شدید که قصد دارید Trend Following را در آن انجام دهید، مهم‌ترین مسئله دنبال کردن سود و همچنین خروج از ترید است. برای دنبال کردن سود می‌توانید از ترلینگ استاپ بر اساس نیازتان استفاده کنید، مثلاً طوری آن را تنظیم کنید که هر ۱۰ پیپ که معامله شما وارد سود شد، استاپ شما ۵ پیپ بالا بیایید و به این صورت بازار را دنبال کنید تا زمانی که سود بیشتری بگیرید و به صورت خودکار از بازار خارج شوید.

روش دیگر این است که حد ضرر خود را پس از صعود بازار زیر آخرین کفی که بازار ساخته مثل عکس بالا بگذارید، تا زمانی که بازار روندش را تغییر نداده و برنگشته این کار را ادامه دهید. در این صورت زمانی که از بازار خارج شوید و می‌توانید بیشترین حد ممکن سود بگیرید.

مدت زمان استراتژی Trend Following Strategies چقدر است؟

به طور کلی استراتژی‌های که بر مبنای شکار ترند هستند ممکن است زمان‌بر باشند، بخصوص اینکه بستگی دارد که شما در کدام تایم فریم باشید. اگر شما ترند را در تایم فریم ۱ دقیقه گرفته باشید ممکن است ۱ ساعته بخواهید با ترند خود همراه شوید. اما اگر ترند را در تایم فریم ۱ ساعته گرفته باشید امکان دارد که یک روند تا زمان تمام شدنش چند روز طول بکشد. به هرحال زمانی که شما وارد یک‌ترند می‌شوید و آن را دنبال می‌کنید، تا زمانی که‌ترند تمام نشده و نشانه‌هایی از شکست در ترند ندیده‌اید باید با ترند همراه شوید.

شرایط ورود به معامله در استراتژی Trend Following Strategies

همان‌طور که شرح استراتژی را در مرحله آموزش توضیح دادیم، روش‌های مختلفی برای پیدا کردن ترند وجود دارد.

شرایط ورود به معامله در استراتژی Trend-Following Strategies
بررسی بهترین زمان ورود به استراتژی معالاتی Trend-Following Strategies

بیشتر تریدرهای حرفه‌ای سعی می‌کنند یک منطقه خنثی یا همان Side را پیدا کنند و منتظر باشند شکست‌هایی مانند پولبک و تایید آن را مشاهده کنند و سپس وارد روند می‌شوند.

نمادهای معاملاتی استراتژی Trend Following Strategies

به طور کلی روی بیشتر نمادهای بازار می‌توان Trend-Following را انجام داد. اما معمولاً نمادهای معاملاتی که حجم بالایی دارند و کم نوسان‌تر هستند برای این کار مناسب‌ترند. البته سعی کنید Trend-Following را حداقل در تایم فریم ۱۵ دقیقه به بالا انجام دهید چون در تایم فریم‌های پایین‌تر معمولاً نوسان بیشتر است، ترندها کوتاه هستند و امکان اینکه استاپ شما زودتر به وسیله نوسان‌های بازار بخورد، بیشتر است.

مزایا و معایب استراتژی Trend Following Strategies

حقیقت این است که اگر بتوانید استراتژی Trend Following Strategies را اجرا کنید، یکی از بهترین روش‌های ترید کردن در بازار را انجام داده‌اید. در ادامه مزایای آن را مشاهده می‌کنید:

  • امکان دریافت سودهای بزرگ؛
  • عدم نیاز به معاملات زیاد در بازار؛
  • یادگیری نسبتاً آسان.

استراتژی Trend Following Strategies چقدر سود می‌دهد؟

میزان گرفتن سود از Trend-Following بستگی به نوع مدیریت معامله و استراتژی شخصی شما دارد، اما اگر به Trend-Following مسلط شوید، معمولاً میزان سود بالاتر و بزرگ‌تری را می‌توانید نسبت به سایر روش‌ها دریافت کنید زیرا خاصیت استراتژی‌هایی که بر مبنای ترند هستند این است که روند بلندی را شکار کنند.

بدون امتیاز

استراتژی معاملاتی Trend-Following Strategies که به آن استراتژی تحلیل روند نیز می گویند، یک استراتژی و روش معاملاتی است که بر اساس آن شما یک ترند را پیدا کرده و وارد معامله می‌شوید و در ادامه سعی می‌کنید با جابجا کردن حد ضررتان در سود، بتوانید بیشتری سود ممکن را از آن دریافت کنید.

چه ربات‌هایی استراتژی Trend Following Strategies انجام می‌دهند؟

ربات‌های زیادی در مارکت وجود دارد که می‌تواند بر اساس تشخیص ترند و گرفتن بیشترین سود از حرکت یک‌ترند کار کند، اما بهترین و مطمئن‌ترین رباتی که می‌توانیم در این زمینه به شما معرفی کنیم، ربات پراپ هانتر است. این ربات جذاب روی سه نماد EURUSD,GBPUSD تمرکز دارد و با ستاپ معاملاتی ویژه خود بر سطوح اصلی عرضه و تقاضا تمرکز می‌کند تا بتواند ترندهای اصلی را شکار کند.

اگر تصمیم به خرید ربات فارکس دارید می‌توانید با مشاوران الگوهاپر تماس بگیرید. ربات معامله گر Ares یکی از ربات های برتر در استراتژی Trend-Following Strategies است.

مشخصات

شرح مشخصات

نام ربات

پراپ هانتر prop hunter

استراتژی معاملاتی

شناسایی سطوح مهم عرضه و تقاضا و تایدیه در تایم فریم پایین‌تر

تایم فریم

 ۱ ساعته

نمادها

EURUSD. GBPUSD. EURGBP

دراودان drawdown

برمبنای ریسک تعریف شده توسط سرمایه گذار زیان کل در ماه ۵ الی ۱۵% است

مخاطب هدف ربات؟

سرمایه گذاران که حساب از شرکت‌های پراپ گرفته‌اند و می‌خواهند اتوماتیک ترید داشته باشند

نوع مدیریت معامله

در هر پوزیشن ۱ الی ۳ پوزیشن می‌تواند باز کند (قابل تنظیم است) و هر معامله به صورت جداگانه استاپ لاس مشخص دارد.

حداقل سرمایه مورد نیاز

۱۰۰ دلار به بالا بدون محدودیت حداکثر سرمایه

مدیریت معامله

در نواحی شناسایی شده در یکی از ارزها معامله خود را باز می‌کند، ریوارد این ربات در هر پوزیشن ۱ الی ۵ می‌باشد. زیرا ربات سعی می‌کند روندهای بازار را بگیرد.

مدیریت سرمایه

قابل تنظیم به میزان دلخواه سرمایه گذار بر اساس هر معامله از ۰.۵ درصد ریسک روی حساب تا ۵% ریسک مجاز شرکت‌های پراپ

میانگین بازدهی ماهانه

۵ الی ۱۰۰% براساس ریسک تنظیم شده

گارد حساب

تک پوزیشنی بر اساس ریسک مشخص شده

بروکر پیشنهادی

بروکر ترید خبری داشته باشد و اسپرد در حساب دریافتی بالاتر از ۱۵ پیپ نباشد. عدد ایده آل زیر ۵ است.

نحوه نصب و تنظیمات

تنظیمات دقیق ارائه و توسط کارشناسان الگوهاپر بر روی سیستم نصب می‌شود تا شما نیازی به آزمون و خطا نداشته باشید.

تأثیر اخبار بر روی ربات

ربات معاملات خود را بعد از تایم خبری یا قبل از آن باز می‌کند و تاثیری در نوع پوزیشن ندارد و عمدتاً به سودآوری بیشتر ربات کمک می‌کند

آنچه در مقاله استراتژی Trend Following Strategies خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله متوجه شدید Trend Following Strategies یک استراتژی بر مبنای گرفتن ترند در بازارهای مالی است. این استراتژی با روش‌های مختلف ابتدا باید یک ترند جدید را شناسایی کرده، سپس بر اساس ستاپ معاملاتی شخصی که دارید وارد آن ترند شده و در ادامه سعی کنید با بهره‌گیری از Triling Stap قدم به قدم سود بیشتری از روندی که شکار کرده‌اید دریافت کنید. ربات‌های معاملاتی زیادی هستند که می‌توانند برای شما ترند را تشخیص دهند و یا به صورت کامل چنین مدل معامله‌ای برای شما انجام دهند که مهم‌ترین آن‌ها ربات پراپ هانتر است.

برای Trend-Following Strategies از چه رباتی استفاده کنیم؟

ربات پراپ هانتر الگوهاپر بهترین ربات معاملاتی در زمینه ترید بر اساس ترند است.

چطور ترند را شناسایی کنیم؟

برای شناسایی ترند می‌توانید از تکنیک‌های مختلفی مانند اندیکاتور MA یا ترندلاین‌ها استفاده کنید.

بهترین روش برای ورود به یک‌ترند چیست؟

ستاپ‌های مختلفی برای ورود به یک‌ترند وجود دارد که بهترین آنها Breakout است.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.