ورود / ثبت نام

تنظیمات کپی ترید پلتفرم فیبودا + حساب copy trading در Fiboda

پس از اینکه وارد حساب کاربری خود در پلتفرم کپی ترید فیبودا شدید وارد بخش تنظیمات شوید. در این قسمت شما می‌توانید تنظیمات رزومه پلتفرم کپی ترید فیبودا در دو حالت پورتفولیو و اتوماتور کار کنید. ابتدا بخش پورتفولیو را توضیح می دهیم. همانطور که در شکل می بینید یک کادر تنظیمات به هر معامله‌گری که تصمیم گرفته اید در رزومه خود قرار دهید اختصاص داده شده است. یکی از کاربردهای پلتفرم Fiboda، کپی تریدینگ در فیبودا است، اگر علاقه مند هستید که در این حوزه مطالعه کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله ی “کپی تریدینگ در فیبودا” مطالعه کنید.

در سمت چپ یک کادر وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که یک یا چند معامله‌گر را فعال یا غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید با دکمه حذف تریدر آنها را به صورت چندتایی حذف کنید. ویژگی غیر فعال کردن معامله‌گر یا Turn On/Off Trader(s) به شما این امکان را می دهد که ضمن حفظ معامله‌گر در رزومه خودتان، معاملات معامله‌گر را موقتا متوقف کنید.
با انتخاب گزینه حذف یا Remove Trader معامله‌گر از حساب شما کاملا حذف می‌شود. حالا به نوار تنظیمات هر معامله‌گر می پردازیم. پس از توضیح این گزینه ها لطفاً توجه داشته باشید که برخی از این تنظیمات ممکن است استراتژی معامله‌گر را تحت تاثیر قرار دهد و نتایج متفاوتی را برای شما به ارمغان بیاورد.

یکی از گزینه هایی که اینجا میبینید سیستم فیبودا گارد (Fibodagoard Capital Protection) است. انتخاب این گزینه به ما این اطمینان را می دهد که با دنبال کردن معامله‌گر وجوهی بیشتر از حداکثر مقدار مشخص شده در معرض خطر قرار نخواهد گرفت. یعنی معامله‌گر می تواند فقط با مقدار مشخص شده در این قسمت معامله کند. در صورتی که معامله‌گران کامبو را انتخاب کرده باشید این میزان بر اساس سطح ریسک و بودجه موجود به طور خودکار تنظیم می‌شود.

گزینه روش محاسبه (Calculation Method) ممکن است ثابت (Fixed) یا پرو ریتا (Pro-rata) باشد. در گزینه ثابت شما اندازه لات را در هر معامله تعیین می کنید. در گزینه پرو ریتا درصدی از حجم معاملات معامله‌گر را برای معاملات خود تعیین می کنید. شما می‌توانید یکی از این دو گزینه ها را انتخاب کنید. در قسمت بعدی که Lot/Pro-rata% است شما می‌توانید اندازه لات یا درصد پرو ریتایی که قصد دارید به معامله‌گر اختصاص دهید را تعیین کنید.

در بخش حداکثر معاملات باز (Max pen Trades) می‌توانید حداکثر تعداد معاملات باز شده به صورت همزمان را تعیین کنید. اگر محدودیتی تعیین نکنید نماد بی نهایت نشان داده می‌شود. این یعنی تمام معاملات باز شده معامله‌گر در حساب شما تکرار می‌شود.

آموزش کپی تریدینگ در فیبودا

نماد مداد را که در انتهای هر ردیف می بینید نشان دهنده تنظیمات پیشرفته بر روی جفت ارزها است. با کلیک بر روی این نماد پنجره ای باز می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد که از همه گزینه‌های که تا الان دیده شده استفاده کنید و آن را در یک جفت ارز خاص که توسط یک معامله‌گر معامله می‌شود به کار گیرید. با گزینه Type می‌توانید نوع معامله را برای هر جفت ارز خاص مشخص کنید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید یکی از جفت ارز ها را معامله نکنید می‌توانید گزینه هیچکدام (None) را از بین گزینه های مختلف به جای Any انتخاب کنید. گزینه STD LOTS اندازه تعیین شده لات استاندارد است. مثلا اگر شما بخواهید یک جفت ارز خاص با اندازه میکرولات برای معاملات خود داشته باشید به راحتی می‌توانید آن را در این قسمت تنظیم کنید.

در قسمت های حداکثر معاملات (Max Trades) و حداکثر لات (Max Lots) می‌توانید حداکثر تعداد معاملات یا حداکثر اندازه لات برای هر جفت ارز را تعیین کنید. در گزینه معکوس (Reverse) شما می‌توانید جهت سیگنال ارسالی معامله‌گر را برعکس کنید مثلاً معاملات فروش به صورت خرید انجام شوند.

گزینه محدودیت (Limit) و توقف (Stop) به عنوان حد سود و حد ضرر نیز شناخته می‌شود. اگر مثلاً در کادر محدودیت عدد ۳۰ پیپ را وارد کنید سیستم کپی ترید فیبودا هر بار از آن سطح برای بسته شدن با سود ۳۰ پیپ استفاده می‌کند. برای سیگنال توقف هم همین طور است. صرف نظر از عملکرد معامله‌گر و حد ضرر های مورد استفاده او، معاملات شما با رسیدن به سطح پیپ مشخص شده در این کادر متوقف می شوند.

کلید ایمنی سیستم کپی ترید فیبودا که با آیکون کلید آن را میبینید، یکی از ویژگی‌های محافظتی و کاربردی فیبودا است. با فعال کردن این گزینه فیبودا تنظیمات شما را با تنظیمات معامله‌گر مقایسه می‌کند و بهترین حالت را برای معاملات شما در نظر می گیرد. به عنوان مثال اگر شما سطح توقف را روی ۳۰ پیپ تنظیم کرده باشید با فعال کردن کلید ایمنی هنگامی که معامله‌گر تصمیم می گیرد معامله را با ۲۰ پیپ منفی ببندد سیستم کپی ترید فیبودا از سطح توقف معامله‌گر استفاده می‌کند که ایمن تر به نظر می رسد.

آموزش افتتاح حساب کپی تریدینگ در فیبودا

توقف تریلینگ هم که با آیکون تنظیمات یا چرخ دنده مشخص می‌شود یکی دیگر از ویژگی های سیستم کپی ترید فیبودا است. اگر روی این نماد که بعد از حد ضرر قرار دارد کلیک کنید می‌توانید حالت تریلینگ را برای معاملات باز شده توسط معامله‌گر تنظیم کنید. لطفاً توجه داشته باشید که توقف تریلینگ بلافاصله بعد از باز شدن معامله شروع می‌شود. توقف مشروط که با زدن تیک گزینه Conditional فعال می‌شود برخلاف توقف تریلینگ به محض رسیدن معامله به سود از پیش تعیین شده بر اساس پیپ شروع به تریلینگ می‌کند.

دومین قسمت از آموزش افتتاح حساب copy trading در فیبودا

برای به حداکثر رسیدن محافظت از حساب فقط در صورت انتخاب توقف مشروط از توقف ثابت هم می‌توان علاوه بر تریلینگ استفاده کرد. پس از تعیین کردن این تنظیمات روی دکمه تنظیم کلیک کنید و توقف تریلینگ خود را فعال کنید.

با استفاده از گزینه پیپ های آفست (Offset Pips) می توان معاملات ارائه دهندگان را با قیمت متفاوت از خودشان کپی کرد. مثلا اگر ۱۰- پیپ آفست را وارد کنید و معامله‌گر معامله‌ای را باز کند سیستم کپی ترید فیبودا منتظر می ماند تا ببیند آیا معامله به ۱۰- پیپ افت می رسد. فقط در این صورت است که معامله روی حساب شما باز می‌شود و در حالت مثبت این عملکرد برعکس خواهد بود. بنابراین وقتی با مقادیر منفی کار می کنید معاملات با قیمت بهتری نسبت به قیمت ارائه دهنده باز می‌شوند.

با استفاده از گزینه پیپ اسپیسینگ (Pip Spacing) می‌توانید از باز کردن معاملات زیاد معامله‌گر در یک نقطه و محدوده جلوگیری کنید. با کلیک کردن بر روی گزینه آخر که یک آیکون است می‌توانید تنظیماتی که برای این جفت ارز در نظر گرفته‌اید در بقیه جفت ارزها هم اجرا کنید. این تنظیمات استراتژی معامله‌گران را تحت تأثیر قرار می دهند. بنابراین لطفاً از قرار دادن عدد مناسب اطمینان حاصل کنید.

آغاز copy trading در پلتفرم فیبودا

پایین تر از این قسمت در همین صفحه در قسمت تنظیمات حساب (Account Setting) با کلیک بر روی گزینه Turn Off Receiving New Signals دریافت سیگنال های جدید را غیر فعال کنید و هر زمان که بخواهید دوباره آن را فعال کنید. در قسمت حالت لات (Lot Size) که یکی از تنظیمات بسیار مهم است. اگر ترجیح می دهید به جای لات استاندارد از میکرو یا مینی لات به عنوان یک واحد اندازه گیری استفاده کنید باید به این قسمت بیایید و آن را در این فهرست تغییر دهید.

ما به شما توصیه می‌کنیم که آن را به صورت استاندارد تنظیم کنید. در قسمت حداکثر لات های باز (Maximum Open Lots) می‌توانید محدودیت حداکثر حجم کل معاملات حساب خود را تعیین کنید. اگر حجم معاملات از این عدد بیشتر شود سیستم کپی ترید فیبودا کپی کردن را متوقف می‌کند. این مورد نه فقط برای یک معامله‌گر یا یک جفت ارز خاص بلکه در کل حساب شما اعمال می‌شود. اهرم شاخص (Indicative Leverage) باید همان اهرمی باشد که در حساب کارگزاری خود وجود دارد.

اطلاعات لازم برای copy trading در فیبودا

کنترل حساب من (Monitor My Account) سطح ایمنی دیگری است که توسط سیستم کپی ترید فیبودا ارتقا پیدا کرده است. این سیستم سعی در کاهش خطرات سوء عملکرد سیستم دارد. اگر خطایی رخ داد و معامله شما به دلیل قطع ارتباط یا هر مشکل دیگری سیگنال معامله‌گر را دنبال نکرد با کلیک کردن بر روی این کادر به سیستم کپی ترید فیبودا اجازه می‌دهید که آن نوع معاملات را با حداقل ضرر ممکن ببندد.

با جلوگیری از هجینگ (Avoid Hedging) از سیستم کپی ترید فیبودا می خواهید که با حساب آزمایشی شما درست مثل یک حساب واقعی با کارگزارانی که اجاره هجینگ نمی دهد عمل کند. منطقه زمانی مورد نظر خود را در قسمت Preferred Timezone تنظیم کنید. بعد از همه این تنظیمات می‌توانید روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

چهارمین قسمت از آموزش افتتاح حساب copy trading در فیبودا

تنظیمات اتوماتیک اتوماتور در فیبودا

در سیستم کپی ترید فیبودا اتوماتور چیست؟ چطور باید از آن استفاده کرد؟ اتوماتور (Automator) یک ربات دستیار است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی قوانینی را برای مدیریت پورتفولیوی خود ایجاد کنید که فقط یک برنامه نویس قادر به تنظیم آنهاست. برای دسترسی به تنظیمات آن روی شماره حساب خود کلیک کنید. سپس وارد بخش تنظیمات حساب خود شوید و بعد روی اتوماتور کلیک کنید.آموزش تنظیمات اتوماتیک اتوماتور در فیبودا

سیستم کپی ترید فیبودا به کمک اتوماتور ابزاری قدرتمند و جدید در اختیار کاربران قرار می دهد که کاربران را قادر می سازد قوانین خودکار خود را به شکلی ساده و موثر ایجاد و اجرا کنند. کاربران می‌توانند به اپراتور دستور بدهند عملیات مختلفی را در حساب هایشان انجام دهد. اتوماتور می‌تواند هر زمان که اتفاق خاصی افتاد به کاربران اطلاع دهد و اقدامات لازم را که گفته شده را به طور خودکار انجام دهد.

اتوماتور به صورت ۲۴ ساعته کار می‌کند. بنابراین کاربران لازم نیست برخی از کارها را انجام دهند. در صورت درخواست کاربر، اتوماتور گزینه های مختلفی برای اتوماسیون کامل ارائه می دهد و می تواند از مکانیسم های حفاظتی ساده و پیچیده استفاده کند. کار با اتوماتور بسیار آسان است.

بدون امتیاز
دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.