ورود / ثبت نام

کپی تریدینگ معامله‌گران کامبو در Fiboda

چگونه در پلتفرم کپی ترید Fiboda کپی کردن معامله‌گران برتر کامبو را دنبال کنید. انتخاب معامله‌گران کامبو یک روش ساده و موثر برای بهینه سازی رزومه معاملاتی شما است. پلتفرم کپی ترید فیبودا برای اطمینان از حداکثر سودآوری در این سیستم، معامله‌گران تحت نظارت را با هم ترکیب می‌کند. برای استفاده از معامله‌گران کامبو پس از وارد شدن به حساب کاربری خود از منو گزینه کامبوها یا Combos را انتخاب کنید.
copy trading بهترین معامله‌گران کامبو در Fiboda

کپی تریدینگ در فیبودا

اگر تمایل دارید که در حوزه ی copy trading اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی “کپی تریدینگ چیست” را مطالعه کنید. شاید می خواهید بدانید چگونه در پلتفرم کپی ترید Fiboda کپی کردن معامله‌گران برتر کامبو را دنبال کنید.

انتخاب معامله‌گران کامبو یک روش ساده و موثر برای بهینه سازی رزومه معاملاتی شما است. پلتفرم کپی ترید فیبودا برای اطمینان از حداکثر سودآوری در این سیستم، معامله‌گران تحت نظارت را با هم ترکیب می‌کند. برای استفاده از معامله‌گران کامبو پس از وارد شدن به حساب کاربری خود از منو گزینه کامبوها یا Combos را انتخاب کنید.

در انتهای صفحه باز شده بر روی گزینه انتخاب کامبوهای شما یا Select Your Combost کلیک کنید. به این ترتیب فیبودا در قسمت پایین به طور خودکار لیست معامله‌گران برتر را بر اساس میزان ریسک مشخص شده توسط شما نشان می دهد. در این لیست شما می‌توانید معامله‌گرانی را انتخاب کنید که با معیارهای شما مطابقت دارد.

انتخاب معامله گران کامبو در Fiboda

در پلتفرم Fiboda در قسمت funds to invest شما می‌توانید میزان سرمایه ای را که می‌خواهید به معامله‌گران اختصاص دهید تعیین کنید. این مبلغ به طور اتوماتیک نسبت به کل سرمایه تنظیم می‌شود. اگر دوست داشته باشید می‌توانید چندین معامله‌گر کامبو را انتخاب کنید. در قسمت Risk appetite می‌توانید میزان ریسک خود را از کم تا زیاد تعیین کنید.
آموزش انتخاب مقدار ریسک در fiboda
معامله‌گران باید ویژگی های خاصی داشته باشند:

  • معامله‌گران باید بیشتر از ۳۰ درصد معاملات را برنده شده باشند.
  •  بازگشت سرمایه مثبت طولانی مدت داشته باشند.
  •  بیشتر از صد معامله انجام داده باشند.
  •  حداقل پانزده هفته فعالیت معاملاتی مداوم داشته باشند.
  •  تعداد معاملات باز، میانگین تعداد پیپ ها و ثبات در استراتژی آنها هم محاسبه می‌شود.

معامله‌گرانی که این معیارها را نداشته باشند حذف می‌شوند و به کاربران یا دنبال کنندگان آن ها نیز اطلاع داده می‌شود. پس از انتخاب کامبو بر روی گزینه دنبال کردن کلیک کنید. به این ترتیب توسط پلتفرم کپی ترید فیبودا می توان اندازه معاملات و تخصیص بودجه را برای هر معامله‌گر تنظیم کرد.

نحوه انتخاب معامله‌گران در پلتفرم کپی ترید Fiboda:

برای بررسی ریسک معامله‌گران در منوی سایت کپی ترید فیبودا بر روی گزینه Traders یا معامله‌گران کلیک کنید. دو روش برای دنبال کردن معامله‌گران وجود دارد با کلیک بر روی دنبال کردن هر یک از تریدرهای موجود در صفحه باز شده می‌توانید معامله‌گران را دنبال کنید. همچنین در روش دیگر که در مبحث قبل نیز به آن اشاره شد از منو گزینه Cambos در بخش معامله‌گران کامبو می توان ترکیبی از چندین معامله‌گر را انتخاب و دنبال کرد. در مبحث بعدی این روش را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نتخاب معامله‌گران در پلتفرم کپی ترید fiboda

اما در این بخش همانطور که در بالای لیست معامله‌گران می بینید لیست بر اساس معامله‌گران برتر Top Traders و همه معامله‌گران All Traders وجود دارد. در بخش معامله‌گران برتر می‌توانید لیست معامله‌گران را بر اساس ویژگی های استراتژی آن ها مثلاً متخصصان در حجم معاملات یا میزان رشد انتخاب کنید.

جستوجو معامله گران در Fiboda

با کلیک بر روی آیکون قیف می‌توانید جستجوی پیشرفته تری داشته باشید. در این قسمت می‌توانید معامله‌گران را بر اساس معیارهای خاص مثلاً ۱۰۰ معامله‌گر برتر یا معامله‌گران با سابقه کاری حداقل پنجاه و دو هفته بررسی کنید. بعد از انتخاب یک معامله‌گر بهتر است با کلیک بر روی آن، رزومه او را بررسی کنیم تا اطلاعات بیشتری به دست آوریم. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تصمیمات بهتری بگیرید.

مثلا با بررسی توضیحات بیان شده درباره استراتژی آنها یا اطلاعات دقیق درباره نحوه عملکرد آنها بر اساس نمودار رشد یا نمودار سود و ضرر ثبت نشده، دارایی های کلی، تاریخچه معاملات و معاملات باز و بسیاری از جزئیات دیگر را می توان هر معامله‌گر را بررسی کرد. بعد از نهایی کردن تصمیم تان روی گزینه دنبال کردن کلیک کنید.

تنظیمات کپی تریدینگ هر معامله‌گر در Fiboda:

در سیستم کپی ترید فیبودا بعد از اینکه معامله‌گر خود را پیدا کردید بر روی گزینه دنبال کردن کلیک کنید. در صفحه باز شده در قسمت Funds to invest میزان سرمایه ای را که می خواهید به معامله‌گر اختصاص دهید را تعیین کنید. در قسمت بعدی یعنی Risk Appetite می‌توانید میزان ریسک را تعیین کنید. در حالت پیشفرض این مقدار روی ۱ یا نرمال است. اگر می خواهید محتاط تر عمل کنید این مقدار را ۰.۵ یا ۰.۷۵ انتخاب کنید. مثلا اگر این مقدار را ۰.۵ انتخاب کنیم، در صورتی که معامله‌گر ۱۰ درصد سود یا ضرر داشته باشد سود یا ضرر شما ۵ درصد خواهد بود.

تنظیمات کپی تریدینگ در فیبودا
برای نسبت ریسک خیلی محتاط می توانید عدد ۰.۳ یا ۰.۱ را نیز انتخاب کنید. برای پذیرش ریسک بالاتر می‌توانید این عدد را در سطح ۲ یا ۳ انتخاب کنید. در این صورت نسبت سود یا ضرر شما دو یا سه برابر معامله‌گر خواهد بود. مثلا اگر معامله‌گر ۱۰ درصد سود یا ضرر کند سود یا ضرر شما ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود. معمولا میزان ریسک های خیلی بالا توصیه نمی‌شود. اما در صورت تصمیم به پذیرش ریسک های بالا می‌توانید عدد های ۵ تا ۷ را انتخاب کنید.
ریسک های خیلی بالا به این معنی هستند که برای اجرای استراتژی معامله‌گر به بودجه کمتری نیاز دارید. هنگامی که میزان ریسک محافظه کارانه تر باشد به بودجه بیشتری نیاز دارید. در قسمت Simulation Results ویژگی شبیه سازی به شما کمک می‌کند که عملکرد معامله‌گر را بر اساس تنظیمات دوره سه ماهه یا شش ماهه تنظیم کنید. درصد آن را می‌توانید در پایین ببینیم. برای انتخاب روش ثابت و تنظیمات پیشرفته می‌توانید روی گزینه Switch to advanced در سمت راست و بالای همین پنجره کلیک کنید.
گزینه Switch to advanced در پلتفرم فیبودا
در صفحه باز شده با انتخاب تیک گزینه Fiboda Guard Capital Protection می‌توانید سیستم محافظت از سرمایه خود را فعال یا غیرفعال کنید. در هر صورت با فعال کردن این سیستم اطمینان حاصل می‌کنید که با دنبال کردن این معامله‌گر سرمایه ای بیشتر از مقدار انتخاب شده را ریسک نخواهید کرد. بنابراین کل سرمایه شما تحت تاثیر آن قرار نخواهد گرفت. انتخاب گزینه های Fixed یا Pro-Rata به شما این امکان را می دهد که نحوه دنبال کردن معامله‌گران را انتخاب کنید.
در پلتفرم Fiboda، حالت ثابت(fixed)، حالتی است که در آن حجم معاملاتی که معامله‌گر در حساب شما قرار می‌دهد ثابت است. در قسمت پایین آن می‌توانید حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای دنبال کردن معامله‌گر با یک میکرو لات و اهرم مشخص شده را بررسی کنید. حالت پرو ریتا یعنی متناسب با معامله‌گر خود معامله کنید. هر معامله‌ای که معامله‌گر انجام می‌دهد و حجم لاتی که در حساب شما اجرا می‌شود درصد مشخصی از لاتی است که در حساب معامله‌گر اجرا می‌شود.
مثلا اگر در حالت پرور یتا ۵۰ درصد را تعیین کنید در صورتیکه معامله‌گر یک لات معامله باز کند اندازه معامله شما ۰.۵ لات خواهد بود. در قسمت پایین هم می‌توانید حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز برای دنبال کردن معامله‌گر با نسبت ۱۰۰ درصد و اهرم مشخص شده را بررسی کنید. قسمت تنظیمات پیشرفته یا Advanced Settings در پایین توضیحات قرار دارد. با کلیک روی آن در قسمت حداکثر معاملات باز شما می‌توانید حداکثر معاملات بازی را که معامله‌گر مجاز است در حساب شما داشته باشد را تعیین کنید.
آموزش تنظیمات پیشرفته Fiboda
قسمت کاربردی بعدی حد سود فیبودا گارد است که شما می‌توانید سود مورد نظر خود را تعیین کنید به عنوان مثال با تعیین مبلغ ۵۰۰ دلار با رسیدن معاملات به این میزان سود، فیبوداگارد وارد عمل می‌شود و از سود شما محافظت می‌کند. می‌توانید حالت های مختلف ثابت و تریلینگ محافظتی فیبودا گارد را در قسمت بعدی مشخص کنید. حالت فیکس حالتی است که اگر شما حفاظت سرمایه را روی ۵۰۰ دلار تنظیم کنید در صورتی که معامله‌گر در حساب شما ۵۰۰ دلار از دست دهد فیبوداگارد وارد عمل می‌شود و همه معاملات باز معامله‌گر را می بندد و فعالیتهای آنرا متوقف می‌کند.

آموزش حالت های مختلف معامله در پلتفرم فیبودا

بنابراین حساب شما فقط به اندازه ۵۰۰ دلار ضرر خواهد کرد. با این وجود در صورت انتخاب گزینه تریلینگ اگر حفاظت از سرمایه خود را روی ۵۰۰ دلار تنظیم کرده باشید و معامله‌گر معاملات خود را با سود ۲۰۰۰ دلار در حساب شما ببندد و معاملات بعدی آن ضرر های معادل ۵۰۰ دلار را داشته باشد فیبودا گارد وارد عمل می‌شود و سود ۱۵۰۰ دلاری را برای شما حفظ می‌کند. این حالت دقیقا مانند توقف تریلینگ برای کل استراتژی به سمت بالا حرکت می‌کند.
آموزش کامل نرم افزار Fiboda
در حالت انتخاب تریلینگ با زدن تیک گزینه پایینی آن Get notified … وقتی سرمایه تان به درصدی که اینجا تنظیم کرده اید رسید به شما اطلاع داده می‌شود. در پایان در کادر پایین شما می‌توانید اندازه حجم معامله خودتان را در مقایسه با معامله‌گر ببینید. بعد از اتمام کار روی دنبال کردن کلیک کنید و کپی تریدینگ را شروع کنید.

آشنایی با محیط حساب کاربری پلتفرم کپی ترید فیبودا:

در اینجا قصد داریم شما را با محیط کاربری حساب کپی ترید فیبودا آشنا کنیم. در قسمت بالای حساب خود می‌توانید وضعیت پیشرفت حساب خود را مشاهده کنید. از آنجایی که این داده ها بسیار مهم هستند در هر قسمتی از حساب کاربری تان که باشید این داده ها قابل مشاهده هستند. در قسمت اکویتی (Equity) ارزش سرمایه شما به علاوه ارزش معاملات باز شما نشان داده می دهد. گزینه بالانس (Balance) میزان سرمایه به استثنای معاملات باز فعلی را نشان می دهد.‏PNL میزان سود یا زیانی را که شما تا به الان از معاملات خود به دست آورده اید را نشان می دهد.
مارجین، میزان مارجین مسدود شده توسط کارگزار را نشان می دهد که به اهرم هم بستگی دارد. هر چه میزان لوریج شما بالاتر باشد مارجین مورد نیاز نیز کمتر می‌شود. مارجین آزاد، به مقدار سرمایه آزاد گفته می شود که برای باز کردن معاملات جدید موجود است. در پایین سمت چپ لیستی از معاملات معامله‌گران فعال و متصل را میبینید. در این لیست شما می‌توانید سود و بازگشت سرمایه را برای هر معامله‌گر به صورت درصد بیان شده است را بررسی کنید.
با کلیک بر روی هر کدام از معامله‌گران می‌توانید نمودار اکویتی مرتبط با معاملات بسته آنها را ببینید. در قسمت نمودار از بالا سمت چپ با انتخاب Equity یا PNL می‌توانید نمودار را بر اساس موجودی یا سود و زیان مشاهده کنید. نماد تنظیمات در لیست معامله‌گران که با نماد چرخ دنده قابل مشاهده است این امکان را به شما می دهد که تمام معاملات باز معامله‌گر انتخاب شده را ببندید یا آن معامله‌گر را حذف کنید. از سمت راست بالای نمودار می‌توانید بازه‌های زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
ساخت حساب کاربری در پلتفرم Fiboda
در بخش حساب (Account) می‌توانید ایمیل ها و رمزهای عبورتان را مدیریت کنید. تنظیمات (Settings) یکی از مهم‌ترین قسمت‌های حساب شما است که آن را در مطلب بعدی به صورت مفصل توضیح خواهیم داد. در بخش معامله یا Trade می‌توانید به صورت دستی معامله کنید. ولی ما توصیه می کنیم تنها در صورتی که یک معامله‌گر حرفه ای هستید معامله کنید. در قسمت معاملات باز (Positions) می‌توانید معاملات حساب خود مرتبط با هر معامله‌گر را ببینید.

آموزش ساخت کانت کاربری در پلتفرم Fiboda
با کلیک بر روی جزئیات (Details)، داده ها به صورت عکس فوق نمایش داده می‌شود. در جزئیات، جفت ارزهای معامله شده، نوع معامله (خرید یا فروش)، اندازه لات معامله، تاریخی که معامله انجام شده است، قیمت ورود، حد ضرر و محدودیت تعیین شده توسط معامله‌گر، قیمت فعلی، سود یا زیان جاری هم به صورت پیپ و هم به صورت ارز قابل مشاهده است. از قسمت انتهای هر ردیف می‌توانید قفل یا حذف را انتخاب کرد. از بالای این جدول قسمت صدا (Sound) می‌توانید صدای معاملات را فعال یا غیر فعال کنید.
در صورت تمایل با کلیک روی قسمت Close All Open Positions می‌توانید تمام معاملات باز را ببندید. از بالای این صفحه سمت چپ در بخش سفارشات (Orders) می‌توانید سفارشات معلق وارد شده توسط معامله‌گران را ببینید.
آموزش copy trading با فیبودا
در بخش تاریخچه (History) یک نمودار اکویتی دارید که می‌توانید آن را برای مدت زمان های مختلف و همچنین بر اساس سود کل یا هر معامله‌گری که دنبال کرده اید و همچنین ارزهای مختلف تنظیم کنید. زیر نمودار اکویتی می‌توانید لیستی از معاملات انجام شده در حساب خود را پیدا کنید. که بر اساس همه معامله‌گران یا به صورت تکی دسته‌بندی شده‌اند. تاریخچه معاملات در فیبودا
می‌توانید این لیست را بر اساس سود به دلار یا به پیپ از قسمت بالا مرتب کنید. با کلیک روی Export to excel می‌توانید تاریخچه معاملات را به صورت یک فایل اکسل دانلود کنید.

بدون امتیاز
دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.