ورود / ثبت نام

ربات دارک ونوس فارکس + بررسی مزایا و معایب

دارک ونوس یکی از ربات‌هایی است که در سال 2023 سروصدای زیادی را به پا کرد، این ربات رایگان که اسکالپ انجام می‌دهد، ادعا دارد که 99% معاملات آن با سود بسته می‌شود. البته راستی‌آزمایی واقعی آن روی یک حساب ریل نشان داده که چنین ادعایی صحت ندارد. دارک ونوس از باندبولینگر برای پیدا کردن سیگنال معاملاتی خود استفاده می‌کند، اما به دلیل رایگان بودن بیش از 100 هزار بار در یک سال دانلود شده است. در این مقاله قصد داریم تا ربات دارک ونوس را به صورت کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.
ربات دارک ونوس فارکس

ربات دارک ونوس فارکس

ربات دارک ونوس فارکس یک ربات اسکلپر است که بر اساس بولینگر بند عمل می‌کند. این ربات معاملات بسیار کوتاه و پر تعدادی را پس از پیدا کردن روند یک نماد معاملاتی انجام می‌دهد و بهتر است روی یک حساب ECN بدون اسلیپیج اجرا شود. همچنین سازندگان آن توصیه کرده‌اند که این ربات را به صورت ۲۴ ساعته فعال نگاه دارید به شرطی که VPS شما بدون تاخیر باشد. معمولاً در چنین ربات‌هایی که معاملات فست اسکلپ انجام می‌دهند، بسیار مهم است که سرعت اجرای معاملات و همچنین اسپرد و کمیسیون حساب معاملاتی که باز کرده‌اید، بسیار کم باشد. در غیر اینصورت بخش بزرگی از سوددهی این ربات کاهش پیدا می‌کند. مشکل اصلی این ربات نداشتن یک شرکت معتبر برای پشتیبانی، پاسخ به سؤالات و رسیدگی به شکایت‌های کاربران است که به این دلیل توصیه می‌کنیم از چنین سیستمی برای کسب درآمد در فارکس استفاده نکنید.

ربات دارک ونوس فارکس
ربات دارک ونوس فارکس تنها ربات اسکلیپر است که طبق یک ربات اسکلپر است که طبق بولینگر بند کار می‌کند.

سرعت اجرای معاملات و همچنین اسپرد و کمیسیون حساب معاملاتی از اساسی ترین نکات ربات دارک ونوس می باشد.

عملکرد ربات دارک ونوس

همان‌طور که گفتیم، خود سازندگان این ادعا را دارند که این ربات تا ۹۹% معاملات خود را به درستی انجام می‌دهد، اما این مسئله زمانی صحت دارد که شما این ربات را در استراتژی تستر برای گذشته ران کنید. در غیر اینصورت استفاده واقعی از این ربات نشان می‌دهد که چنین آماری صحت ندارد. نقطه ضعف اصلی این ربات استفاده از مارتینگل است که سبب می‌شود خیلی سریع حساب شما کال مارجین شود. اگر به بخش نظرات این ربات در سایت MQL مراجعه کنید متوجه می‌شوید که بسیاری از استفاده‌کنندگان این ربات از نحوه عملکرد آن شکایت دارند و گفته‌اند که عملکرد ربات با چیزی که در توضیحات آن آمده است تطابق ندارد. به طور کلی در بهترین حالت می‌توانید از این ربات انتظار سود ماهیانه ۱ تا ۲% داشته باشید، البته در بسیاری از ماه‌ها نیز باید منتظر ضررهای بزرگی باشید، زیرا همان‌طور که گفتیم این ربات سودش را از طریق مارتینگل کسب می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد ربات های فارکس و سود هر یک از آنها، پیشنهاد میکنیم مقاله‌ی ربات فارکس چیست؟ را مطالعه کنید. همانطور که میدونید ربات‌ها و اکسپرت‌های فارکس همه برای نصب روی متاتریدر ساخته شده‌اند و زبان آنها mql است.

استراتژی معاملاتی ربات دارک ونوس

ربات داک ونوس از استراتژی بولینگر بند برای باز کردن معاملات اسکلپ استفاده می‌کند. در این ربات زمانی که قیمت از خط وسط به سمت مثلاً بالا حرکت می‌کند، ربات فرض را بر این می‌گیرد که روند صعودی است و با توجه به وضعیت فشردگی و باز بودن ربات و همچنین قبل از رسیدن قیمت به خط باندهای بالا، در بهترین شرایط سعی می‌کند تا معاملات کوتاه و سریع را در جهت روند باز کند. اگر ربات ضرر کند فوراً حجم را افزایش داده و دوباره وارد معامله می‌شود. بله درست حدس زدید؛ ربات دارک ونوس از مارتینگل برای معاملات خودش استفاده می‌کند. اگر هم شما بخش مارتینگل آن را غیر فعال کنید، خواهید دید که همان سود جزئی که در طول ماه کسب می‌کرد را هم دیگر نمی‌تواند به دست بیاورد.

امتیاز:۵

ربات دارک ونوس یک ربات رایگان برای ترید اسکالپ روی نمادهای اصلی فارکس است که متاسفانه برخلاف ادعاهایی که این ربات دارد، با استفاده از مارتینگل و روش‌های معاملاتی بسیار ضعیف، ضررهای بزرگی را به کاربران وارد کرده است.

آموزش نصب ربات دارک ونوس

ربات دارک ونوس را به سادگی می‌توانید نصب کنید. اگر متاتریدر شما باز باشد و وارد صفحه ربات دارک ونوس شوید، کافی است مانند عکس زیر روی دکمه Download کلیک کنید تا به صورت خودکار از طرف سایت MQL ربات روی متاتریدر شما نصب شود.

آموزش نصب ربات دارک ونوس
سمت چپ صفحه روی دکمه Download کلیک کنید تا از طریق سایت MQL ربات روی متاتریدر شما نصب شود.

بعد از پایان فرایند نصب باید یک بار متاتریدر خود را ببندید و دوباره باز کنید، سپس می‌توانید در متاتریدر خود در بخش Navigator وارد قسمت Expert شوید و ربات را پیدا کرده، روی آن کلیک کنید تا روی چارت شما فعال شود.

آموزش کار با ربات دارک ونوس
بعد از فعال شدن متاتریدر از بخش Navigator ربات را روی چارت خود فعال کنید.

برای نمایش ربات روی چارت خودتان باید روی Expert کلیک کنید و ربات خودتان را پیدا کنید.

آموزش کار با ربات دارک ونوس

پیشنهاد می‌کنیم طبق گفته سازنده ربات، از تنظیمات دیفالت آن استفاده کنید، زیرا هر تنظیمی را که تغییر دهید باید دوباره ربات را بر اساس آخرین وضعیت بازار کالیبره کنید و ممکن است با توجه به پیچیده بودن ربات نتوانید این کار را انجام دهید. یکی از ویژگی‌های مهم ربات دارک ونوس این است که می‌توانید تنظیمات آن را بر اساس دلخواه خود تغییر دهید. ما در ادامه مواردی که در تنظیمات می‌توانید عوض کنید را به شما توضیح خواهیم داد:

 • Enable Bollinger Bands: تنظیم اندازه باندهای بولینگر؛
 • Bollinger Bands Strategies: تغییر استراتژی‌های آماده برای سیگنال گیری در باندهای بولینگر؛
 • Moment of the Signal: تصمیم برای گرفتن سیگنال روی باند یا بعد از بسته شدن باند و کندل؛
 • Bollinger Bands Period: دوره زمانی باندهای بولینگر؛
 • Bollinger Bands Deviations: میزان انحراف مد نظر در باندهای بولینگر؛
 • Bollinger Bands Price: قیمت باندهای بولینگر؛
 • Bollinger Bands Time Frame: بازه زمانی نسبت به تایم فریم در باندهای بولینگر؛
 • Lot: اگر روشن باشد می‌توانید میزان لات شروع معاملات را ببینید؛
 • Money Management: اگر فعال باشد مدیریت مالی را خود ربات بر عهده می‌گیرد؛
 • Time: ساعت شروع و پایان معاملات را مشخص می‌کنید.

بهترین نمادها برای ربات

تجربه نشان می‌دهد که بهترین نمادهای معاملاتی برای استفاده از طریق ربات دارک ونوس، نمادهای EURUSD ،GBPUSD ،AUDUSD و USDCAD است. این نمادها نشان می‌دهد که مهم است یک طرف نماد معاملاتی دلار آمریکا باشد. البته در توضیحات سازنده ربات آمده است که این نمادها با تنظیمات پیش فرض هماهنگ هستند و اگر بخواهید از نمادهای دیگری استفاده کنید. لازم است تا تنظیمات را تغییر دهید. بنابراین اگر تصمیم به خرید ربات فارکس دارید، می توانید با مشاوران حرفه‌ای الگوهاپر تماس بگیرید.

بهترین سشن برای استفاده از ربات

بهترین سشن معاملاتی برای ربات‌های فارکس سشن نیویورک است، چون نمادهای اصلی که بهترین نتیجه را به شما می‌دهد، نمادهایی هست که یک طرف آن‌ها USD است. از طرف دیگر به دلیل اینکه این ربات اسکالپر است. بهتر است در بازاری RUN شود که حجم معاملات بالاتر باشد.بهترین تایم فریم برای استفاده از ربات دارک ونوس

بهترین تایم فریم برای استفاده از ربات دارک ونوس

در توضیحات ربات دارک ونوس آمده است که بهتر است در این ربات از تایم فریم 5 و 15 دقیقه استفاده کنید، پس ما هم توصیه می‌کنیم که تنظیمات آن را در بخش تایم فریم تغییر ندهید، زیرا این زمان بهترین تایم فریم برای اسکالپ کردن است. تایم فریم 1 دقیقه نویز زیادی دارد و تایم فریم 30 دقیقه نیز برای روش معاملاتی ربات دارک ونوس بسیار کند است.

مزایا و معایب ربات دارک ونوس

اگر بخواهیم مزایا و معایب ربات دارک ونوس را مورد بررسی قرار دهیم، میتوانیم موارد زیر را در این زمینه اعلام کنیم

مزایا ربات دارک ونوس در فارکس

مزایا ربات دارک ونوس عبارتند از:

 • رایگان بودن.

معایب ربات دارک ونوس

از مهم‌ترین معایب ربات دارک ونوس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از مارتینگل؛
 • نتایج معاملاتی دستکاری شده در تست؛
 • بستن اکثر معاملات با ضرر به دلیل وجود اسپرد و کمیسیون؛
 • تنظیمات غیر کاربردی.

ربات جایگزین ربات دارک ونوس

برخلاف ربات دارک ونوس که حتی سازندگان آن نیز خودشان را از کاربران مخفی می‌کنند، ما به شما استفاده از ربات پراپ هانتر (Prop Hunter) محصول شرکت معتبر الگوهاپر را معرفی می‌کنیم. زمانی که شما ربات پراپ هانتر را از این شرکت تهیه کنید، خود کارشناسان مجموعه با شما تماس خواهند گرفت، ربات را برای شما نصب می‌کنند و ربات را بر اساس نیازها، سرمایه، درخواست و میزان ریسک‌پذیری که دارید برایتان تنظیم خواهند کرد. ربات پراپ هانتر از سطوح عرضه و تقاضا برای ترید تخصصی در تایم فریم 1 ساعته روی نمادهای GBP/USD – EUR/USD استفاده می‌کند و بازدهی آن بین 5 تا 50% به صورت ماهانه است. اگر می‌خواهید با مشخصات عملکرد این ربات آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که جدول زیر را مشاهده کنید:

مشخصات شرح
استراتژی معاملاتی شناسایی سطوح مهم عرضه و تقاضا و تائدیه در تایم فریم پایین‌تر
تایم فریم  ۱ ساعته
نمادها EURUSD. GBPUSD. EURGBP
دراودان drawdown برمبنای ریسک تعریف شده توسط سرمایه گذار زیان کل در ماه ۵ الی ۱۵% است
مخاطب هدف ربات؟ سرمایه گذاران که حساب از شرکت‌های پراپ گرفته‌اند و می‌خواهند اتوماتیک ترید داشته باشند
نوع مدیریت معامله در هر پوزیشن ۱ الی ۳ پوزیشن می‌تواند باز کند (قابل تنظیم است) و هر معامله به صورت جداگانه استاپ لاس مشخص دارد.
حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ دلار به بالا بدون محدودیت حداکثر سرمایه
مدیریت معامله در نواحی شناسایی شده در یکی از ارزها معامله خود را باز می‌کند، ریوارد این ربات در هر پوزیشن ۱ الی ۵ می‌باشد. زیرا ربات سعی می‌کند روندهای بازار را بگیرد.
مدیریت سرمایه قابل تنظیم به میزان دلخواه سرمایه گذار بر اساس هر معامله از ۰.۵ درصد ریسک روی حساب تا ۵% ریسک مجاز شرکت‌های پراپ
میانگین بازدهی ماهانه ۵ الی ۱۰۰% بر اساس ریسک تنظیم شده
گارد حساب تک پوزیشنی بر اساس ریسک مشخص شده
بروکر پیشنهادی بروکر ترید خبری داشته باشد و اسپرد در حساب دریافتی بالاتر از ۱۵ پیپ نباشد. عدد ایده آل زیر ۵ است.
نحوه نصب و تنظیمات تنظیمات دقیق ارائه و توسط کارشناسان الگوهاپر بر روی سیستم نصب می‌شود تا شما نیازی به آزمون و خطا نداشته باشید.
تاثیر اخبار بر روی ربات ربات معاملات خود را بعد از تایم خبری یا قبل از آن باز می‌کند و تاثیری در نوع پوزیشن ندارد و عمدتاً به سودآوری بیشتر ربات کمک می‌کند

آنچه در مقاله ربات دارک ونوس خواندیم:

به طور کلی ربات دارک ونوس به دلیل وابستگی آن به مارتینگل و باز کردن تعداد معاملات بالا و سریع، یک ربات مناسب برای ترید نیست و بهتر است که با پول واقعی به هیچ وجه از این ربات استفاده نکنید. تقریباً این ربات حساب کاربران زیادی را در یک روز کال مارجین کرده است که نتیجه اعتراضات کاربران را می‌توانید در سایت MQL مشاهده نمایید. ما پیشنهاد می‌کنیم ربات‌های واقعی که توسط شرکت‌های معتبر مانند الگوهاپر ساخته شده‌اند را برای سرمایه‌گذاری در فارکس انتخاب کنید.

استراتژی معاملات ربات دارک ونوس چیست؟

این ربات از استراتژی بولینگر بند برای معاملات فست اسکلپ استفاده می‌کند. یعنی این ربات با سرعت بالا و تعداد زیادی معامله در طول روز سعی دارد تا سوددهی داشته باشد.

مدیریت مالی ربات دارک ونوس به چه صورت است؟

این ربات به صورت مارتینگل ضررهای خود را جبران می‌کند. مارتینگل ربات بسیار خطرناک است و اگر هم آن را غیر فعال کنید عملاً ربات سوددهی نخواهد داشت.

آیا ربات دارک ونوس سودده است یا خیر؟

خود سازندگان ادعا دارند که این ربات سودده است اما حقیقت این است که این ربات متاسفانه فقط با استفاده از مارتینگل می‌تواند سوددهی بسیار محدودی داشته باشد.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات فرم زیر را پر کنید...

شماره تماس هشدار

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد