ورود / ثبت نام

تبدیل اندیکاتور به ربات معامله گر فارکس

اندیکاتورها ابزارهای کمکی هستند که معامله‌گران برای پیدا کردن رخدادهای مدنظر روی چارت از آن‌ها استفاده می‌کنند. مثلاً برخی از اندیکاتورهای فارکس مناطق اشباع یا برخی محل حمایت و مقاومت و .... را برای تریدر پیدا می‌کند. معمولاً بیشتر استراتژی‌های معاملاتی از ترکیب اندیکاتورهای مختلف به دست می‌آید، اما اگر تریدر بخواهد این کار را دستی انجام دهد و هر بار از تک تک اندیکاتورها، به دنبال پیدا کردن سیگنال باشد، احتمالاً کار سختی پیش رو خواهد داشت. بخصوص اگر تریدر از تعداد زیادی اندیکاتور استفاده کند. به همین دلیل کاربران حرفه‌ای اندیکاتور یا اندیکاتورهای خود را به ربات تبدیل می‌کنند تا کلیه فرایند به صورت کاملاً خودکار انجام شود.
بررسی تبدیل اندیکاتور به اکسپرت تریدر فارکس

اندیکاتورها ابزارهای کمکی هستند که معامله‌گران برای پیدا کردن رخدادهای مدنظر روی چارت از آن‌ها استفاده می‌کنند. مثلاً برخی از اندیکاتورهای فارکس مناطق اشباع یا برخی محل حمایت و مقاومت و …. را برای تریدر پیدا می‌کند.

معمولاً بیشتر استراتژی‌های معاملاتی از ترکیب اندیکاتورهای مختلف به دست می‌آید، اما اگر تریدر بخواهد این کار را دستی انجام دهد و هر بار از تک تک اندیکاتورها، به دنبال پیدا کردن سیگنال باشد، احتمالاً کار سختی پیش رو خواهد داشت. بخصوص اگر تریدر از تعداد زیادی اندیکاتور استفاده کند. به همین دلیل کاربران حرفه‌ای اندیکاتور یا اندیکاتورهای خود را به ربات تبدیل می‌کنند تا کلیه فرایند به صورت کاملاً خودکار انجام شود.

ربات اندیکاتور فارکس چیست؟

ربات اندیکاتور فارکس به ربات‌هایی گفته می‌شود که همان کار اندیکاتور مدنظر را انجام می‌دهند با این تفاوت که کاربر خودش شخصاً به دنبال پیدا کردن سیگنال نیست بلکه همان ربات اندیکاتور، سیگنال معاملاتی مدنظر را تولید می‌کند. اگر نمیدانید ربات فارکس چیست و چه کاربردی دارد می توانید مقاله‌ی “ربات فارکس چیست؟” را مطالعه کنید.
این سیگنال براساس دیتاهایی که هنگام برنامه‌نویسی به ربات داده شده ایجاد می‌شود. زمانی که شما استراتژی معاملاتی دارید که تشکیل شده از چند اندیکاتور است، به راحتی ربات‌ها و قوانین استراتژی‌تان را از طریق برنامه نویسی می‌توانید به یک ربات معامله گر بدیل کنید تا آن ربات کاری که خودتان به صورت چشمی برای پیدا کردن سیگنال معاملاتی انجام می‌دادید را انجام دهد.

نحوه تبدیل اندیکاتور به ربات

اگر می‌خواهید اندیکاتور فارکس خود را به یک ربات تریدر اتوماتیک که خودش سیگنال را تولید می‌کند یا حتی خودش بر اساس همان سیگنال معامله می‌کند تبدیل کنید، باید از سیستم برنامه نویسی MQL در پلتفرم MetaEditor برای متاتریدر استفاده کنید. برای این کار باید تسلط کامل به زبان برنامه نویسی داشته باشید؛ کد ربات خود را در متا ادیتور باز کنید و در نهایت با کد نویسی آن را به یک ربات با مشخصاتی که لازم دارید تبدیل کنید.

آموزش تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس
بسیاری از تریدرهای بازار فارکس از اندیکاتورهایی استفاده می کنند که باعث کاهش سرعت این کاربران در ترید می شود. اما در این مقاله با آموزش تبدیل اندیکاتور به ربات می توانیم سرعت در ترید را بهینه کنیم.

همان‌طور که می‌بینید از گوشه سمت چپ در نرم‌افزار متا ادیتور (MetaEditor) باید روی بخش اندیکاتورها کلیک کنید، سپس اندیکاتور خود را انتخاب کرده تا کدان در صفحه ادیتور mql برای ادیت باز شود. در نهایت تغییرات مد نظر را اعمال کرده و به صورت Export از آن خروجی EA را بگیرید.

نحوه تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

به طور کلی زمانی که می‌خواهید یک یا چند اندیکاتور را تبدیل به یک ربات معامله‌گر کنید، باید ۵ مرحله را پشت سر بگذارید که به شرح زیر است:

  1. تعیین استراتژی که قرار است ربات بر اساس آن کار کند روی کاغذ: ابتدا باید همه چیز را روی کاغذ بنویسید، شرح استراتژی و نحوه کاری رباتی که می‌خواهید از اندیکاتورها بسازید باید به صورت کامل و شفاف باشد.
  2. مشخص کردن اندیکاتور یا اندیکاتورها و تنظیمات آنها: سپس اندیکاتورها و تنظیماتی که دارد باید مشخص کنید. اگر قرار است از ترکیب چند اندیکاتور استفاده کنید باید نحوه این ترکیب و اولویت ها و هر جزئیاتی که دارد را به صورت کامل مشخص کنید.
  3. کد نویسی: اگر خودتان زبان برنامه نویسی MQL را مسلط باشید می‌توانید بر اساس نقشه راهی که در بالا ایجاد کردید، کد نویسی را شروع کنید. در غیر این صورت باید یک شخص یا شرکت برنامه نویسی را در این زمینه پیدا کرده و نقشه رباتی که روی کاغذ آورده‌اید را به آنها بدهید تا کد نویسی را شروع کنند.
  4. بهینه کردن: سپس باید ربات معامله گر را بهینه کنید، یعنی در یک چرخه تکراری دائماً ربات تریدر را مورد تست قرار دهید و اشکالات آن را اصلاح کنید.
  5. تست کردن ربات: تست کردن ربات بخشی از مسیر بهینه سازی آن است همان‌طور که در بالاتر هم گفته شد، ربات اندیکاتوری که آماده می‌شود را می‌توانید از طریق Tester خود متاتریدر تست کنید و در صورتی که مشکلی داشت، کدهای آن را در مرحله بهینه سازی اصلاح کنید.

هزینه تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

اگر هنوز خودتان به صورت کامل به زبان برنامه نویسی MQL مسلط نشده‌اید، توصیه می‌کنیم حتماً از یک برنامه نویس یا شرکت برنامه نویسی ساخت ربات استفاده کنید. شرکت های فعال در حوزه‌ی طراحی و برنامه نویسی ربات فارکس دارای یک تیم کاملاً حرفه‌ای از کارشناسان بازار مالی و برنامه نویسان است. این شرکت ها به بهترین شکل ممکن اندیکاتور مد نظر را به ربات فارکس تبدیل می‌کنند. اما نمی‌توان هزینه مشخصی برای طراحی و یا برنامه نویسی ربات تریدر فارکس اعلام کرد. زیرا همه چیز به جزئیات کار شما، میزان پیچیدگی، سختی و خروجی که می‌خواهید تحویل بگیرید بستگی دارد.

نرم‌افزار تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

اما یک روش دیگر برای تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس بدون برنامه نویسی وجود دارد. این روش، استفاده از نرم‌افزارهایی است که خودشان به صورت خودکار کد ربات را از روی اندیکاتور و تنظیمات انتخابی برای شما تولید می‌کنند و دیگر نیازی به برنامه نویسی ندارید. بهترین نرم افزا در این زمینه Ea Builder است که از طریق آن می‌توانید اندیکاتور را به ربات تبدیل کنید.

برای این کار ابتدا نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید سپس از بخش Create New اندیکاتور را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی بروید.

ساخت حساب در متاتریدر 4
اولین قسمت از نرم‌افزار تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

سپس اندیکاتورهایی که می‌خواهید را انتخاب کرده در سبد خود قرار دهید تا وارد بخش تنظیمات بشوید.

اطلاعات لازم برای ساخت حساب کاربری جهت تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس
دومین قسمت از نرم‌افزار تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

در این بخش تنظیماتی که می‌خواهید روی اندیکاتور شما اعمال شود و هر نکته‌ای لازم دارید تا اندیکاتور شما در نظر بگیرید را وارد کنید، سپس دکمه OK را بزنید تا کد خروجی ربات برای شما به صورت یک اکسپرت تولید شود و بتوانید اکسپرت را در متاتریدر نصب کرده و از آن استفاده کنید.

تنظیمات نهایی برای تبدیل اندیکاتور به اکسپرت
سومین قسمت از نرم‌افزار تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس

اگر علاقه مند هستید که اطلاعات بیشتری درباره‌ی EA Builder کسب کنید، می توانید مقاله‌ی “وبسایت ea builder ” را مطالعه کنید.

امتیاز:۵

بهترین روش برای تبدیل یک اندیکاتور به ربات، استفاده از نرم‌افزار MetaEditor ویژه خود متاتریدر است که با زبان برنامه نویسی MQL کار می‌کند.

مزایا و معایب تبدیل اندیکاتور به ربات تریدر فارکس

به صورت کلی اکثر تریدرها به سمت معاملات الگوریتمی رفته‌اند. برخی از آن‌ها ربات‌هایی را طراحی و یا خریداری کردند که کل فرایند معاملاتی از جمله باز و بسته کردن ترید و حتی مدیریت مالی را برایشان انجام می‌دهد. برخی نیز اندیکاتورهای خود را به ربات‌هایی سیگنال دهنده تبدیل کرده‌اند تا حداقل بخشی از کارشان ساده‌تر شود. اگرعلاقه‌مند به خرید ربات فارکس هستید که با بهترین استراتژی های بازار فارکس طراحی شده باشد و شما را به سوددهی بالایی برساند، میتوانید با مشاوران الگوهاپر تماس بگیرید.

به طور کلی استفاده از ربات فارکس مزایا و معایب خاص خود را دارید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

مزایا تبدیل اندیکاتور به ربات تریدر فارکس

  • انجام بخش مهمی از کار معاملاتی توسط ربات؛
  • عدم اشتباه در خوانش اندیکاتور؛
  • مناسب برای استراتژی‌هایی که از اندیکاتورهای زیادی استفاده می‌کنند.

معایب تبدیل اندیکاتور به ربات تریدر فارکس

  • هزینه تبدیل اندیکاتور به ربات.

آنچه در مقاله تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس خواندیم

در این مقاله متوجه شدیم که اندیکاتورهای معامله‌گر را می‌توانید به ربات تبدیل کنید. یعنی بجای اینکه خودتان در یک اندیکاتور به صورت دستی به دنبال سیگنال معاملاتی باشید، یا اینکه زمانی که چند اندیکاتور را با هم ترکیب کرده‌اید بخواهید از هر کدام یک سیگنال بگیرید، کل خواسته خود را به صورت یک فرمول در آورده و از طریق تبدیل اندیکاتور به ربات تریدر اتوماتیک این کار را انجام می‌دهید. ربات‌ها می‌توانند فرایند و دقت در تصمیم‌گیری را برای شما بسیار ساده‌تر و کاربردی‌تر کنند. برای تبدیل اندیکاتور به ربات هم می‌توانید از نرم‌افزارها استفاده کرده و هم از زبان برنامه نویسی MQL بهره ببرید.

بهترین نرم‌افزار برای تبدیل اندیکاتور به ربات بدون برنامه نویسی کدام است؟

نرم‌افزارهای آنلاین و غیر آنلاین زیادی برای این کار وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها Ea Builder است.

بهترین زبان برنامه نویسی برای تبدیل اندیکاتور به ربات چیست؟

بهترین زبان برنامه نویسی برای این کار استفاده از MQL، زبان ویژه خود متاتریدر است. البته با پایتون هم می‌توان این کار را انجام داد.

هزینه تبدیل اندیکاتور به ربات فارکس چقدر است؟

اگر به زبان برنامه نویسی MQL مسلط نیستید، توصیه می‌کنیم حتماً از یک برنامه نویس یا شرکت برنامه نویسی ساخت ربات استفاده کنید. همه چیز به جزئیات کار شما، میزان پیچیدگی، سختی و خروجی که می‌خواهید تحویل بگیرید بستگی دارد.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.