ورود / ثبت نام

ساخت ربات با هوش مصنوعی و بررسی استراتژی اکسپرت هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی با مشارکت بسیار زیادی در حال ورود به همه حوزه‌هاست. در معاملات فارکس و به ویژه ساخت ربات‌های معامله‌گر نیز هوش مصنوعی ورود پیدا کرده و بسیاری از افراد یا شرکت‌ها ساخت ربات‌های معاملاتی با هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. در این مقاله فرایند ساخت ربات با هوش مصنوعی را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.
ساخت ربات با هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی با مشارکت بسیار زیادی در حال ورود به همه حوزه‌هاست. در معاملات فارکس و به ویژه ساخت ربات‌های معامله‌گر نیز هوش مصنوعی ورود پیدا کرده و بسیاری از افراد یا شرکت‌ها ساخت ربات‌های معاملاتی با هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. در این مقاله فرایند ساخت ربات با هوش مصنوعی را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ساخت ربات فارکس با هوش مصنوعی

ساخت ساخت ربات با هوش مصنوعی امروزه به دو طریق انجام می‌شود:

  1. خود ربات هوش مصنوعی با اسکن بازار و بر اساس دیتای ورودی که به آن می‌دهید، تشخیص می‌دهد که از چه استراتژی استفاده کنید.
  2. شما استراتژی معاملاتی خود را به یک هوش مصنوعی که فرایند کد نویسی را انجام می‌دهد واگذار می‌کنید و در نهایت آن را به یک ربات تبدیل می‌کند.

در این زمینه شرکت‌های مهمی در جهان فعال هستند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرکت hpe؛
  • شرکت Pathmonk؛
  • شرکت Amelia؛
  • شرکت Capitalise؛
  • و …. .

شرکت های بزرگ دیگری نیز وجود دارند که ربات های معامله گر فارکس را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی میسازند، ولی بر اساس تجربه‌ی تریدرهای حرفه ای، ربات های معامله گر ساخته شده با هوش مصنوعی ریسک بسیار زیادی دارند. اما اگر تصمیم به خرید ربات فارکس دارید که توسط تریدرها تست شده باشد می توانید با مشاوران الگوهاپر تماس بگیرید.

برنامه نویسی برای ساخت ربات با هوش مصنوعی

در حال حاضر و با فناوری امروزه، سیستم‌های هوش مصنوعی که ربات تریدر تولید می‌کنند به این شکل عمل می‌کنند که شما دستور مد نظرتان را برای آن‌ها نوشته و در نهایت کدهای خروجی ربات را تحویل می‌گیرید. برای مثال در سیستم ایجاد ربات Capitalise کافی است مثلاً شما بنویسید: زمانی که Rsi از ۸۰ عبور کرد و MACD در موقعیت نزولی بود یک معامله فروش باز می‌کنم.

بررسی فناوری های برنامه نویسی برای ساخت ربات با هوش مصنوعی
بررسی استراتژی های اکسپرت های طراحی شده با هوش مصنوعی

سپس این سیستم دستور نوشتاری شما را به یک کد تبدیل خواهد کرد که در نهایت می‌توانید از آن به صورت یک اکسپرت خروجی بگیرید تا به همین شیوه در بازار عمل کند. در مدل‌های دیگر خودتان اندیکاتورها و ساختار استراتژی را انتخاب کرده و در نهایت از هوش مصنوعی می‌خواهید که آن را به یک ربات معاملاتی بر اساس الگوریتم‌هایی که شما تعریف کرده‌اید، تبدیل کند.

این مسئله بسیار واضح است که فناوری هوش مصنوعی که در حال حاضر در اختیار معامله‌گران عادی است، فاصله زیادی با فناوری معامله‌گران اصلی بازار مانند بانک‌ها دارد، اما مشخص است که این مسئله روز به روز در حال پیشرفت چشم‌گیری است.

بدون امتیاز

ساخت ربات فارکس با هوش مصنوعی در حال حاضر در این مرحله است که شما مشخصات استراتژی خود را به ربات می‌دهید و در نهایت ربات آن را برای شما کد نویسی می‌کند. البته این مدل ایجاد ربات هنوز در مراحل اولیه است و نیاز به توسعه بیشتری دارد.

استراتژی‌های ربات فارکس با هوش مصنوعی

در حال حاضر ربات‌های معامله‌گر به صورت خودکار و نیمه‌هوشمند در حال انجام معاملات خودکار بدون نیاز دخالت انسان هستند، اما تفاوتی که استراتژی ربات‌های فارکس با هوش مصنوعی دارد این است که می‌توانید از معاملات اشتباه یا درستی که انجام می‌دهد نکاتی را بیاموزد و خود را ارتقا دهد.

بررسی استراتژی‌هایی که برای ساخت ربات با هوش مصنوعی استفاده می شود.

ربات هوش مصنوعی دقیقاً مانند خود انسان، هر معامله را بررسی می‌کند و اشتباهات استراتژی معاملاتی را پیدا کرده و شروع به برطرف کردن آن می‌کند.

زبان‌های برنامه نویسی برای ساخت ربات با هوش مصنوعی

به‌طورکلی زبان برنامه نویسی یک ربات باید وابسته به پلتفرمی باشد که قرار است در آن کار کند. برخی از سیستم‌های هوش مصنوعی که در داخل خود پلتفرم اختصاصی همان شرکت کار می‌کنند از زبان برنامه‌نویسی پایتون برای سیستم خود استفاده می‌نمایند. اگر بخواهید ربات شما مثلاً روی متاتریدر کار کند، باید هنگامی که می‌خواهید با استفاده از سیستم هوش مصنوعی ربات را ایجاد کنید، خروجی کار را به زبان برنامه نویسی MQL دریافت نمایید.

آنچه در مقاله ساخت ربات با هوش مصنوعی خواندیم:

ربات معامله‌گر فارکس با هوش مصنوعی هنوز در ابتدای مسیر است، اگر شما یک جستجوی کلی در اینترنت انجام دهید خواهید دید که دیتای زیاد و مناسبی در این زمینه وجود ندارد. ظهور هوش مصنوعی در چند سال گذشته یک شوک کاری به جهان وارد کرده است. امروزه شرکت‌های زیادی که در حال توسعه و تولید ربات‌های معامله‌گر بودند، به سمت استفاده از هوش مصنوعی رفتند و حتی پلتفرم‌هایی را برای کاربران ایجاد نمود‌ه‌اند. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که ربات‌های ساخته‌شده با هوش مصنوعی هنوز نتوانسته‌اند کیفیت ربات‌های معمولی را پیدا کنند و باید منتظر تحولات این مسیر در آینده بود.

ربات معاملاتی فارکس چیست؟

ربات فارکس نرم‌افزارهای برنامه نویسی شده‌ای هستند که استراتژی معاملاتی که تریدر به صورت دستی از آن استفاده می‌کرده را به صورت کاملاً خودکار روی بازار اجرا می‌کردند.

آیا می‌شود با هوش مصنوعی ربات ایجاد کرد؟

بله شما می‌توانید در یک سیستم هوش مصنوعی دستورتان را به صورت نوشتاری تایپ کنید و از آن بخواهید که دستور شما را به کد خروجی ربات فارکس تبدیل کند.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.