ورود / ثبت نام

اکسپرت ایچیموکو چیست؟ +بررسی مزایا و معایب استراتژی ichimoku

ایچیموکو یک اندیکاتور بسیار معتبر و معروف در فارکس است که وظیفه اصلی آن پیدا کردن مسیر تند و همچنین ارائه خطوط مقاومت در مسیر ترند است. همچنین افراد حرفه‌ای برای تشخیص Sid بودن یا ترند بودن بازار و نقاط ورود و خروج به معامله از اندیکاتور ایچیموکو استفاده می‌کنند. به‌جز اندیکاتور، اکسپرت ایچیموکو نیز می‌تواند به صورت نیمه خودکار راهنمایی بزرگی در فهم وضعیت فعلی بازار به شما داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا ساز و کار اکسپرت ایچیموکو را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.
بررسی مشخصات اکسپرت ایچیموکو

ایچیموکو یک اندیکاتور بسیار معتبر و معروف در فارکس است که وظیفه اصلی آن پیدا کردن مسیر تند و همچنین ارائه خطوط مقاومت در مسیر ترند است. همچنین افراد حرفه‌ای برای تشخیص Sid بودن یا ترند بودن بازار و نقاط ورود و خروج به معامله از اندیکاتور ایچیموکو استفاده می‌کنند. به‌جز اندیکاتور، اکسپرت ایچیموکو نیز می‌تواند به صورت نیمه خودکار راهنمایی بزرگی در فهم وضعیت فعلی بازار به شما داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا ساز و کار اکسپرت ایچیموکو را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

ایچیموکو چیست؟

ایچیموکو یک اندیکاتور چند شاخصی است که با استفاده از مجموعه‌ای از میانگین‌های متعدد، سعی دارد منطقه‌های حمایت، مقاومت و روند بازار را به کاربران نمایش دهد.

بررسی اندیکاتور ایچیموکو
از مهم ترین اندیکاتورهایی که برای ترید استفاده می‌شود، اندیکاتور ایچیموکو است.

همچنین این اندیکاتور بخشی به نام “ابر” دارد که به وضوح مسیر روند را به شما نشان می‌دهد، حالا که متوجه شدید ایچیموکو چیست می‌توانید از این اندیکاتور در تحلیل معاملات خود استفاده کنید. استراتژی معاملاتی ایچیموکو یکی از استراتژی های برتر ربات فارکس است. اگر علاقه‌مند هستیدکه اطلاعات بیشتری درباره‌ی استراتژی های برتر فارکس مطاله کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی “بهترین استراتژی ربات های فارکس” را مطالعه کنید.

ربات‌های ایچیموکو فارکس

از آنجا که ایچیموکو یک اندیکاتور حرفه‌ای است، بسیاری از تریدرها سعی کرده‌اند تا با استفاده از آن ربات‌های معامله‌گر متعددی ایجاد کنند که در نتیجه بتوانند به صورت خودکار معاملات الگوریتمی را انجام دهند. مهم‌ترین این اکسپرت‌ها، ربات Ichimoku EA و Ichimoku Kinko Hyo است، البته ربات‌های زیادی هستند که بر پایه ایچیموکو کار می‌کنند، اما دو مورد معرفی شده را می‌توان دقیق‌ترین و بهترین اکسپرت ایچیموکو در این زمینه دانست.

دریافت ربات ایچیموکو فارکس

برای دریافت Ichimoku Kinko Hyo می‌توانید به سایت فارکس فکتوری (ForexFactory) مراجعه کنید. در این سایت نام ربات را جستجو کرده و به راحتی آن را دانلود و نصب کنید. دقت داشته باشید به طور کلی ایچیموکو یک سیستم پیچیده است که باید قبل از اینکه با ربات آن کار کنید، شناخت دقیقی نسبت به رفتار این اندیکاتور داشته باشید.

نحوه کار اکسپرت ایچیموکو فارکس

ربات ایچیموکو برای شما ترید انجام نمی‌دهد، بلکه بر اساس همان ساختاری که از اندیکاتور ایچیموکو دارد، سیگنال‌های معاملاتی و مناطق ورود را به شما نمایش می‌دهد. اگر می‌خواهید از آن در تایم فریم‌های مختلف استفاده کنید طبق جدول زیر اعداد ایچیموکو را تنظیم نمایید.

D1 Setting H1 settings M30 settings M5 settings
۹,۲۶,۵۲

۷,۲۲,۴۴

۵,۱۰,۲۰

۱۲۰,۲۴۰,۴۸۰

۶,۱۲,۲۴

۱۲,۲۴,۱۲۰

۸,۲۶,۱۳۰ ۷۲,۱۴۴,۲۸۸

به طور کلی شیوه کار کردن و خوانش ایچیموکو به این شکل است که ابتدا باید عناصر موجود در آن را بشناسید که شامل موارد زیر است:

Tenkan Sen

خط آبی است که به آن خط تبدیل نیز گفته می‌شود. این خط وظیفه نشان دادن مقاومت در دوره تعیین‌شده را دارد.

Kijun Sen

این خط، خط پایه نیز نامیده می‌شود و در واقع خط تاییدی است که می‌تواند برای تحلیل حرکت قیمت بازار استفاده شود. به عنوان میانگین بالاترین دوره ۲۶ و پایین دوره ۲۶ به دست می‌آید. خط مبنا نقطه وسط محدوده ۲۶ روزه بالا-پایین است.

Senkou Spans

در این بخش دو خط پیشرو به نام Senkou Span A و Senkou Span B وجود دارد:

  • اولین نقطه میانی بین (میانگین) خط تبدیل و خط پایه را مشخص می‌کند و قسمت بالایی دو مرز ابر را تشکیل می‌دهد.
  • Senkou Span B نقطه وسط محدوده ۵۲ هفته‌ای است و مرز ابر پایین را تشکیل می‌دهد.
آموزش بخش های مختلف اندیکاتور ایچیموکو
بررسی Senkou Spans، Kijun Sen و Tenkan Sen در اندیکاتور ایچیموکو.
امتیاز:۵

اکسپرت ایچیموکو (Ichimoku EA) یک اندیکاتور و اکسپرتی است که از چند خط و یک سیستم ابری تشکیل شده و سعی دارد تا ترند را شناسایی کرده و در نهایت نقاط ورود، خروج و حمایت و مقاومت را به شما نمایش دهد. البته کار با ایچیموکو تا حد زیادی پیچیده است.

مزایا و معایب ربات ایچیموکو

اکسپرت ایچیموکو را می‌توان به جرات یکی از معروف‌ترین ربات های معامله گر و سیستم‌های کمکی برای معاملات فارکس دانست، اما اگر بخواهیم به مزایا و معایب آن اشاره کنیم باید این موارد را نام ببریم:

مزایا ربات اکسپرت ایچیموکو:

  • با دیدی جامع از روندهای بازار، سطوح حمایت و مقاومت ارائه می‌دهد و حرکت را اندازه‌گیری می‌کند.
  • سیگنال‌های خرید و فروش واضح را در صورت استفاده همراه با سایر شاخص‌ها ارائه می‌دهد.
  • به شناسایی تغییرات و معکوس‌های بالقوه روند کمک می‌کند.
  • برای بازارها و بازه‌های زمانی مختلف، مناسب است.

معایب ربات اکسپرت ایچیموکو:

  • تفسیر آن ممکن است دشوار باشد، به خصوص برای مبتدیان! برای تفسیر دقیق سیگنال‌ها به تمرین و تجربه نیاز دارید.
  • می‌تواند سیگنال‌های نادرست زیادی تولید کنند. سیگنال‌های کاذب می‌توانند در بازارهای متلاطم یا کم حجم رخ دهند.
  • ابرهای ایچیموکو تا حدودی تاخیر دارند، به این معنی که ممکن است همیشه سیگنال‌های به موقع ارائه نکنند و یا در بازارهای بسیار نوسانی یا به سرعت در حال تغییر عقب بمانند.

بهترین ربات جایگزین برای اکسپرت ایچیموکو

حقیقت این است که ربات ایچیموکو شاید بتواند در معاملات به شما کمک کند، اما اکسپرتی نیست که به تنهایی به عنوان یک ربات معامله‌گر برای شما کامل باشد. اگر علاقه‌مند به معاملات الگوریتمی هستید، بهتر است از یک ربات حرفه‌ای استفاده کنید.

پیشنهاد ما ربات پراپ هانتر است. این ربات روی نمادهای EURUSD,GBPUSD معامله می‌کند و از سطوح حمایت و مقاومت برای معاملات خود استفاده می‌کند. این ربات بسته میزان ریسکی که تحمل می‌کنید بین 5 تا 50% سود برای شما خواهد داشت و با حداقل 100 دلار می‌توان آن را فعال کرد. سایر مشخصات ربات در جدول زیر است:

مشخصات شرح
نام ربات پراپ هانتر prop hunter
استراتژی معاملاتی شناسایی سطوح مهم عرضه و تقاضا و تأدیه درتایم فریم پایین‌تر
تایم فریم  ۱ ساعته
نمادها EURUSD. GBPUSD. EURGBP
دراودان drawdown برمبنای ریسک تعریف شده توسط سرمایه‌گذار زیان کل در ماه ۵ الی ۱۵% است
مخاطب هدف ربات؟ سرمایه‌گذاران که حساب از شرکت‌های پراپ گرفته‌اند و می‌خواهند اتوماتیک ترید داشته باشند
نوع مدیریت معامله در هر پوزیشن ۱ الی ۳ پوزیشن می‌تواند باز کند (قابل تنظیم است) و هر معامله به صورت جداگانه استاپ لاس مشخص دارد.
حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ دلار به بالا بدون محدودیت حداکثر سرمایه
مدیریت معامله در نواحی شناسایی شده در یکی از ارزها معامله خود را باز می‌کند، ریوارد این ربات در هر پوزیشن ۱ الی ۵ می‌باشد. زیرا ربات سعی می‌کند روندهای بازار را بگیرد.
مدیریت سرمایه قابل تنظیم به میزان دلخواه سرمایه گذار بر اساس هر معامله از ۰.۵ درصد ریسک روی حساب تا ۵% ریسک مجاز شرکت‌های پراپ
میانگین بازدهی ماهانه ۵ الی ۱۰۰% براساس ریسک تنظیم شده
گارد حساب تک پوزیشنی بر اساس ریسک مشخص شده
بروکر پیشنهادی بروکر ترید خبری داشته باشد و اسپرد در حساب دریافتی بالاتر از ۱۵ پیپ نباشد. عدد ایده آل زیر ۵ است.
نحوه نصب و تنظیمات تنظیمات دقیق ارائه و توسط کارشناسان الگوهاپر بر روی سیستم نصب می‌شود تا شما نیازی به آزمون و خطا نداشته باشید.
تأثیر اخبار بر روی ربات ربات معاملات خود را بعد از تایم خبری یا قبل از آن باز می‌کند و تاثیری در نوع پوزیشن ندارد و عمدتاً به سودآوری بیشتر ربات کمک می‌کند

آنچه در مقاله اکسپرت ایچیموکو خواندیم:

در این مقاله خواندیم که اکسپرت ایچیموکو که جز اکسپرت‌های معاملاتی شناخته شده بازار است، چگونه کار می‌کند. البته تذکر هم دادیم که از ایچیموکو نمی‌توانید به تنهایی برای معاملات خود استفاده کنید. ما به شما ربات پراپ هانتر را پیشنهاد دادیم تا از طریق آن بتوانید معاملات الگوریتمی را انجام دهید.

آیا با اکسپرت ایچیموکو می‌توان معامله کرد؟

ایچیموکو یک اکسپرت پیچیده و مهم است اما نمی‌توان از آن به تنهایی برای انجام معاملات استفاده کرد.

بهترین ربات جایگزین برای ایچیموکو چیست؟

به عنوان جایگزین می‌توانید از ربات پراپ هانتر یا آرس استفاده کنید. این دو ربات معاملات بسیار حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تری را نسبت به ایچیموکو انجام می‌دهند.

بهترین تایم فریم برای استفاده از ایچیموکو چیست؟

بهترین تایم فریم‌ها در ایچیموکو استفاده از M5 و M15 است.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات به پشتیبان تلگرام پیام دهید.