ورود / ثبت نام

بک تست گیری در متاتریدر ۴ چگونه است؟ روش های back test

بک تست گرفتن یک روش برای تجزیه و تحلیل استراتژی و یا عملکرد ربات‌های معامله‌گر است که کمک می‌کند تا شما بتوانید وضعیت استراتژی معاملاتی خود را بررسی کنید. برای مثال بک تست نتیجه معاملات با ربات را در چند سال گذشته به شما نشان دهد تا در صورت نیاز بتوانید تنظیمات ربات خود را تغییر دهید. ما در این مقاله به صورت گام به گام روش بک تست گیری در متاتریدر را به شما آموزش دهیم.
بک تست گیری در متاتریدر 4

بک تست چیست؟

بک تست گیری همان‌طور که از نامش پیداست، سیستمی است که کمک می‌کند از ربات معاملاتی خود در گذشته تست بگیرید. این تست می‌تواند مثلاً روی ۲۰ سال گذشته یک نماد معاملاتی انجام شود و شما بتوانید نتایج آن را مشاهده کنید. ویژگی مهم بک تست این است که شما دیگر نیاز نیست زمان زیادی را برای تست یک سیستم معاملاتی یا ربات صرف کنید، با بک تست در عرض چند دقیقه می‌توان نتایج را در چند سال گذشته مشاهده کنید. هرچند که بک تست به صورت کامل قابل اعتماد نیست چون شرایط بازار زنده بسیار متفاوت است، اما کمک می‌کند تا حد زیادی بتوانید وضعیت ربات معاملاتی خود را به بهترین تنظیمات برای ترید کردن نزدیک کنید.

آموزش بک تست گیری در متاتریدر ۴

آموزش بک تست گیری ربات فارکس در متاتریدر بسیار ساده است. برای این کار شما باید حتماً ربات معاملاتی خود را روی متاتریدر نصب کرده باشید و از Strategy Tester استفاده کنید. در ادامه مرحله به مرحله بک تست گیری اتوماتیک در متاتریدر را به شما آموزش خواهیم داد.

مراحل بک تست گیری در متاتریدر ۴

در مرحله اول متاتریدر را باز کنید و از تب view روی گزینه Strategy Tester کلیک کنید تا مثل تصویر، در زیر متاتریدر شما باز شود.

مراحل بک تست گرفتن در متاتریدر 4

در اینجا روی تب Setting مانند عکس زیر کلیک کنید تا صفحه تنظیمات برای شما باز شود. سپس مرحله به مرحله باید تنظیمات را انجام دهید تا بتوانید از ربات خود بک تست بگیرید. در ادامه ما هر کدام از این تنظیمات را شرح خواهیم داد.

مراحل بک تست گرفتن در متاتریدر 4

همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید کنار هر فیلد تنظیمات یک عدد وارد شده که ما آن‌ها را یکی یکی توضیح می‌دهیم:

 • در اینجا باید رباتی که می‌خواهید از آن تست بگیرید را انتخاب نمایید.
 • در این بخش هم نماد معاملاتی و هم تایم فریمی که قرار است تست روی آن‌ها گرفته شود را مشخص کنید.
 • بازه زمانی و تاریخی که می‌خواهید تست شما در آن تاریخ اعمال شود را وارد کنید.
 • این گزینه مربوط به فوروارد تست است که برای بک تست کارایی ندارد، آن را روی No قرار دهید.
 • در این قسمت برای اینکه بهتر شرایط بازار را شبیه‌سازی کنید، میزان تاخیر در باز شدن معامله را بر مبنای تیک تعیین می‌کنید.
 • نحوه نمایش یا مدل سازی کندل ها را در این بخش مشخص نمایید.
 • میزان دارایی یا همان بالانس اولیه به همراه ارز پایه را تعیین کنید.
 • لوریج خود را در این بخش مشخص نمایید.
 • در این بخش نیز مدل بهینه‌سازی برای ربات را مشخص کنید.

مراحل بک تست گرفتن در متاتریدر 4

بعد از پایان مرحله بک تست گیری اگر بخواهید گراف معاملاتی را مشاهده کنید از همان تب‌های زیر روی Graph کلیک نمایید تا نتیجه‌ای شبیه به تصویر زیر به شما ارائه کند.

مراحل بک تست گرفتن در متاتریدر 4

اگر می‌خواهید جزئیات بک تست را ببینید به بخش Backtest بروید تا تمامی جزئیات معاملاتی که در طول بک تست انجام شده است را مشاهده کنید. در اینجا می‌توانید میزان سود، ضرر، دراودان، تعداد معاملات و همه جزئیاتی که برای بررسی بک تست شما لازم است را مشاهده کنید.

مراحل بک تست گرفتن در متاتریدر 4

اکسپرت بک تست برای متاتریدر

بک تست گرفتن در متاتریدر یک امر حیاتی و لازم است، زیرا از طریق آن می‌توان روش‌های معاملاتی، استراتژی، ربات، اکسپرت و اندیکاتورها را در یک بازه بلند مدت از گذشته، مورد تست و بررسی قرار داد. خود متاتریدر دارای یک سیستم بک تست گیری است، اما نرم‌افزارهای دیگری هستند که روی متاتریدر نصب می‌شوند و می‌توان از طریق آن‌ها بک تست‌های دقیقی گرفت. اگر علاقه‌مند هستید که اطلاعات بیشتری درباه‌ی روش های بک تست گیری برای متاتریدر کسب کنید، می‌توانید مقاله‌ی “اکسپرت بک تست برای متاتریدر” را مطالعه کنید.

بدون امتیاز

بک تست گیری به روشی سریع و اتوماتیک برای تست یک روش معاملاتی، ربات یا اندیکاتور در گذشته بازار گفته می‌شود. بک تست گیری کمک می‌کند که به سرعت بتوانید اشکالات معاملاتی سیستم خود را پیدا کنید.

مزایا و معایب بک تست گیری در متاتریدر 4

گرفتن بک تست می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد، البته این سیستم خالی از اشکال نیست، ما در ادامه مزایا و معایب بک تست گیری را به صورت موردی برای شما شرح داده‌ایم.

مزایای بک تست گیری در متاتریدر 4

 • شما می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی مختلف و حتی بسیار متفاوت را خیلی سریع و بدون ریسک کردن سرمایه آزمایش کنید.
 • آزمایش، بهینه‌سازی و تنظیم دقیق هر استراتژی را که فکر می‌کنید می‌تواند نتایج مطلوبی ایجاد کند را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • امکان توسعه و عیب‌یابی از ربات‌های معامله‌گ را خواهید داشت.
 • سرعت تست ربات، اندیکاتور و استراتژی‌ها بالا می‌برد.
 • امکان دستیابی به دیتای کاربردی یک بازه زمانی بزرگ در کوتاه‌ترین زمان را دارد.

معایب بک تست گیری در متاتریدر 4

 • هزینه‌ها در بک تست در نظر گرفته نمی‌شود.
 • شرایط خاص بازار روی بک تست‌ها قابل لمس نیست.
 • برخی از ربات‌ها برای ارائه نتایج خوب در بک تست آماده شده‌اند در حالی که همان نتایج را نمی‌توانند در بازار زنده کسب کنند.

انواع بک تست گیری

به طور کلی انواع روش‌ها برای بک تست گیری وجود دارد، شما هم می‌توانید از سیستم بک تست خود متاتریدر که استراتژی تستر نام دارد StrategyTester این کار را انجام دهید و هم می‌توانید از طریق اکسپرت های جانبی مانند فارکس تستر یا Soft4Fx استفاده کنید.

آنچه در مقاله بک تست گیری در متاتریدر 4 خواندیم:

همان‌طور که در این مقاله خواندید، برای گرفتن بک تست در متاتریدر بعد از نصب ربات یا اندیکاتور مدنظرتان روی متاتریدر، باید از بخش Strategy تستر بعد از انجام تنظیمات، برای گرفتن بک تست استفاده نمایید. بک تست به شما کمک می‌کند که ظرف چند دقیقه نتایج عملکرد ربات معاملاتی که مد نظرتان است در طول چند سال را مشاهده کنید. البته دقت کنید که نتایج بک تست لزوماً صد درصد نیست و نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همان نتایج در زمان‌ترید واقعی نیز تکرار شود.

برای بک تست گیری در متاتریدر از چه بخشی استفاده کنیم؟

برای این کار از منوی بالا روی گزینه view کلیک کنید و Strategy Tester را انتخاب کرده تا بتوانید به صورت خودکار از ربات یا اندیکاتور خود بک تست بگیرید.

آیا نتایج بک تست‌ها معتبر هستند؟

بک تست همیشه معتبر نیست، زیرا شرایط معاملات در بازار زنده کاملاً متفاوت است و هیچ تضمینی وجود ندارد که رویدادهای گذشته در آینده نیز تکرار شود. بنابراین همیشه درصد خطایی برای بک تست‌ها قائل شوید.

آیا نرم افزاری برای بک تست وجود دارد؟

بله اکسپرت هایی مختلفی مانند فارکس تستر یا Soft4fx وجود دارند که با استفاده از آن‌ها نیز می‌توانید بک تست بگیرید.

دانلود لایسنس دو هفته ربات جهت تست

جهت تست ربات و یا مشاوره به پشتیبانی در تلگرام پیام دهید.

دریافت لایسنس یک ماهه جهت تست

شماره تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علامت خطر

!Warning

پیشنهاد ما خرید ربات معتبر و سودده است...

*قبل از پر کردن فرم باید بدانید که برای راه اندازی و کسب سود مناسب از ربات باید سرمایه اولیه شما بالاتر از 1000 دلار باشد.

برای دانلود و تست ربات فرم زیر را پر کنید...

شماره تماس هشدار

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد